Volkswagen Castrol Cup: W ten weekend emocje w Brnie

Dziś rozpoczyna się trzecia runda Volkswagen Castrol Cup. W pucharze na czeskim torze Automotodrom Brno ścigać się będzie 26 zawodników z 8 krajów. W międzynarodowej stawce do rywalizacji staje Maciej Ziemek, p.o. redaktora naczelnego „auto motor i sport”.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po dwóch rundach Volkswagen Castrol Cup, czyli czterech wyścigach, liderem klasyfikacji generalnej międzynarodowego pucharu jest Mateusz Lisowski. 23-latek z Wieliczki na czele stawki stanął po dwóch wygranych wyścigach na torze Slovakia Ring (II runda VCC). Gromadzi na koncie 150 pkt. Tuż za nim plasuje się Jan Kisiel (141 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Jakub Litwin (108 pkt.). Dotychczasowa klasyfikacja obejmuje 23 zawodników. Wśród uczestników tzw. pucharu Golfa odnajdujemy trzy kobiety: Aleksandrę Furgał (30 pkt.), Klaudię Podkalicką (30 pkt.), Aleksandrę Bursiak (8 pkt.).

Do trzeciej rundy Volkswagen Castrol Cup, która rozegrana zostanie w dniach 17-18 maja, staje 26 zawodników z 8 krajów. Na czeskim torze Automotodrom Brno, w tzw. VIP Drivers, ścigać się będzie redaktor naczelny „auto motor i sport” Maciej Ziemek. W jego klasie konkurencją będą Bartosz Obuchowicz i Jonas Gelzinis. Pierwszy to aktor filmowy i teatralny, którego pasją są rallycross i wyścigi samochodowe. Drugi, 24 – latek z Kowna jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej serii Porsche Carrera Cup Great Britain.

Maciej Ziemek
p.o redaktora naczelnego "auto motor i sport"

Nasz człowiek w Volkswagen Castrol Cup

Od razu muszę zdradzić, że najlepiej czuję się w roli pilota, na prawym fotelu w samochodzie rajdowym. Po stronie lewej, doświadczenie zdobywam od niedawna i odnajduję się z pewnymi kłopotami. Śpieszę podsumować, że będzie to dla mnie szósty start w wyścigach i jednocześnie czwarty na torze w Brnie. Zatem, jak na zawodnika z takim stażem, mogę powiedzieć, że Automotodrom Brno jest mi dość dobrze znany. Udział w trzeciej rundzie Volkswagen Castrol Cup to dla mnie spore wyzwanie, nie tylko z uwagi na rangę pucharu. Po raz pierwszy dosiądę wyścigowego Golfa. Przed tym będę musiał przejść szybkie szkolenie z obsługi systemu Push – to – Pass, który pozwala zwiększyć moc auta o dodatkowe 50 KM. Ten start będzie dla mnie również drugą stycznością z oponami typu slick, które pozwalają poczuć frajdę ze sportowej jazdy. Zapowiada się zatem weekend pełen emocji, podsycanych oczywiście męskim współzawodnictwem. Biorąc jednak pod uwagę konkurencję, to sukcesem dla mnie będzie meta.

Już dziś (piątek, 17 maja) o godz. 17:30 na torze w Brnie rozpoczną się kwalifikacje do wyścigu.  Ich rezultat ustawi zawodników do pierwszego sobotniego biegu, który zaplanowano na o godz. 12:15. Drugi – dokładnie 6 godzin później. Do niego pierwsza ósemka pierwszego ścigania stanie w odwrotnej kolejności. W obu wyścigach zawodnicy pokonają 10 okrążeń toru, każde o długości 5 403 m.

W Volkswagen Castrol Cup zawodnicy ścigają się w specjalnie przygotowanych Golfach GTI. Specyfikacja wyścigowego samochodu została opracowana we współpracy z firmą Volkswagen Motorsport.

Tekst: Iwona Petryla

amis

REKLAMA