Volkswagen Cross Coupé GTE: Amerykański niemiec

Pod koniec 2016 roku amerykański dział VW rozpocznie produkcję nowego modelu, jednego z najważniejszych dla przedsiębiorstwa od pięćdziesięciu lat. Chodzi o VW Cross Coupé GTE.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mierzący prawie 5 metrów (4,85 m) długości, ekskluzywny SUV jest napędzany silnikiem hybrydowym plug-in, z napędem na wszystkie koła. Benzynowy motor 3.6 V6 FSI (280 KM) jest wspomagany przez dwa silniki elektryczne (54 KM i 114 KM). Moc systemowa całego układu wynosi 360 KM. Przy tym ma spalać ok. 4 litrów na 100 km.

REKLAMA

Przód przypomina nieco model Amarok, jest tam jednak więcej chromu, szczególnie przy osłonie chłodnicy. Przednie światła LED przypominają nieco te z Passata i są połączone dwoma masywnymi pasami z aluminium. Z boku ostre linie są poprowadzone przez całą długość drzwi w rejonie klamek. Masywne nadkola kryją ogromne 22-calowe koła ze stopu metali lekkich. Naciągnięto na nie opony o rozmiarze 285/40 R22.

Volkswagen Cross Coupé GTE

Tylna część nadwozia to kontynuacja ostrych linii. Najbardziej w oczy rzuca się gruby aluminiowy pas na środku tylnej klapy. Nad aluminiową listwą umieszczono diodowe światła tylne w kształcie trapezu.

W środku można dostrzec pełno podobieństw do siostrzanych modeli VW. Wnętrze Cross Coupé GTE dzieli pewne elementy z Passatem, Scirocco i Touaregiem. Całkiem zrezygnowano z analogowych przekaźników i zegarów, teraz wszystko jest elektroniczne.

Volkswagen Cross Coupé GTE

Ekran dotykowy obsługuje system Infotainment i Active Info Display, czyli wszystkie najważniejsze funkcje, znajdujące się w samochodzie. Nowością w Cross Coupé GTE jest funkcja sterowania gestami. Wystarczy odpowiednio poruszyć palcem w pewnej odległości, by przeglądać listę utworów i wybrać do odtwarzania inną piosenkę.

W zależności od profilu jazdy, a są ich cztery – Snow, Sport, Onroad (z podprofilami Comfort i Eco) lub Offroad (z wariantami Rocks, Sludge&Sand i Gravel) – zmienia się układ graficzny wyświetlacza. Ponadto mapa nawigacji może być wyświetlana w formacie dwu- lub trójwymiarowym. Będzie też wyświetlana sylwetka samochodu z informacjami na temat terenu, na którym się znajduje.

360 KM pozwala rozpędzić niemałego Cross Coupé GTE do setki w 6 s. Prędkość maksymalna to 209 km/h. Volkswagen Cross Coupé GTE będzie produkowany od końca 2016 roku w amerykańskim zakładzie w Chattanooga, w stanie Tennessee.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA