Volkswagen Golf Blue-e-motion – oficjalne dane

Volkswagen, Golf, Blue-e-motion
Volkswagen Golf Blue-e-motion
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Najbardziej ekologiczną odmianę Golfa napędzać będzie silnik elektryczny o maksymalnej mocy 115 KM i momencie obrotowym 270 Nm. Akumulatory o pojemności 26,5 kilowatogodzin w obecnie testowanej wersji pozwalają na przejechanie do 150 km bez ładowania, ale producent zapewnia, że wersja produkcyjna będzie miała zasięg jeszcze większy. Golf Blue-e-motion przyspiesza do prędkości 100 km/h w czasie 11,8 sekundy i rozpędza się do 135 km/h.

Producent wyposaży go m.in. w urządzenie, które pomoże w nauce oszczędnej jazdy - na miejscu obrotomierza znajdzie się licznik kilowatów, który będzie pomagał kierowcy w utrzymaniu możliwie małego poboru energii, a tym samym zwiększenie zasięgu auta.

Jednym z elementów składowych będzie również układ odzyskiwania energii, z kilkoma ustawieniami, pozwalającymi na regulację jego działania. W "najlżejszym" trybie - D po zabraniu stopy z pedału przyspieszenia, auto będzie nadal toczyć się, żeglować, a np. w trybie D3 ta sama czynność będzie powodowała zmniejszanie prędkości i odzysk jak największej ilości energii.

Producent proponuje do tego trzy tryby jazdy - Normal, Comfort+ i Range+. W tym ostatnim moc silnika zostaje ograniczona do 69 KM, co pozwala na dodatkowe zwiększenie zasięgu, ale każe zapomnieć o jakichkolwiek osiągach.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA