Volkswagen Golf GTI Clubsport z mocą 290 KM

W przyszłym roku swoje 40. urodziny będzie świętował legendarny Golf GTI. Czy można było z tej okazji dać fanom lepszy prezent niż wersja Clubsport?

Volkswagen Golf GTI Clubsport

Sercem GTI Clubsport jest dwulitrowy motor benzynowy turbo z bezpośrednim wtryskiem, którego moc podniesiono do 265 KM. Ale Volkswagen wyposażył auto w funkcję boost - podnosi ona na 10 sekund moc silnika aż do 290 KM. Kierowca korzysta z opcji boost poprzez kickdown pedału gazu.

Clubsport będzie oferowany z 6-biegową skrzynią mechaniczną lub przekładnią DSG. W pierwszym wypadku samochód osiągnie setkę w czasie 6 sekund, zaś w drugim czas ten będzie o 0,1 sekundy lepszy. Z uśmiechem przyjmujemy spalanie 6,9 l/100 km w przypadku ręcznej skrzyni (6,7 l/100 km z DSG).

Nowy model w gamie Golfa wyróżnia się agresywniejszym zderzakiem, wyposażonym w poziome żebra zamontowane po bokach ogromnego wlotu powietrza. Mamy kontrastowe elementy nadwozia w kolorze czarnym, nowe progi, tylny dyfuzor oraz większy spojler na dachu. W dolnej części auta, z boku biegnie czarny pas z napisem Clubsport, który jak zaznacza VW ma nawiązywać do Golfa GTI z roku 1976.

Kabina Volkswagena Golfa GTI Clubsport skrywa tapicerkę w szkocką kratę, zdobioną czerwonymi szwami. Smaczkiem jest gałka dźwigni zmiany biegów, która przypomina piłeczkę do gry w golfa. W Clubsport kierowca doceni kubełkowe fotele, pokryte częściowo alcantarą. Z kolei pasy bezpieczeństwa zdobi czerwona linia, zaś motyw plastra miodu znajdziemy na oparciach foteli oraz ozdobnych listwach. Kierownica obszyta alcantarą ma specjalny szef oznaczający "godzinę 12". Zmian we wnętrzu w stosunku do zwykłego GTI jest sporo, a finalnie środek auta prezentuje się lepiej niż w topowej wersji R.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA