[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Volkswagen Golf GTI TCR

Premiera nowej, topowej wersji Golfa GTI będzie najważniejszym wydarzeniem tegorocznego spotkania fanów GTI nad Wörthersee. Co wiemy o Volkswagenie Golfie GTI TCR?

Volkswagen Golf GTI TCR 2018 Volkswagen Golf GTI TCR 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 140 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Już za dwa dni rozpocznie się największe spotkanie miłośników GTI na świecie. Miejscem jest tradycyjnie Reifnitz nad Jeziorem Wörth w Austrii. W ubiegłym roku 7,3 tys. samochodów i około 125 tys. gości zmieniło austriackie miasto w mekkę fanów GTI. Podobnej liczby aut oraz miłośników GTI organizatorzy spodziewają się również w tym roku.

Wyjątkową atrakcją tegorocznego spotkania, którą przygotował Volkswagen, będzie prezentacja Golfa GTI TCR – auta niemal gotowego do produkcji. 290-konna odmiana Golfa GTI, specjalnie dla uhonorowania fanów tego modelu, będzie miała światową premierę podczas tegorocznego zlotu nad Jeziorem Wörth.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf GTI TCR 2018 Volkswagen Golf GTI TCR 2018

Wersja TCR, czyli najmocniejszy model w rodzinie Golfa GTI – samochodu, którego sprzedaż na świecie wynosi już ponad 2,2 miliona egzemplarzy – wejdzie do sprzedaży pod koniec roku.

Nowa odmiana Golfa GTI jest drogową wersją samochodu, który dwukrotnie zwyciężał w ogólnoświatowej serii wyścigów TCR i nazywa się tak samo, jak auto wyczynowe – Golf GTI TCR. Wygląd samochodu wyścigowego odpowiada jego specyfikacji. Nowy model w rodzinie GTI prezentuje się agresywnie zarówno z uwagi na stylistykę, jak i na moc oraz na osiągi.

REKLAMA

Volkswagen Golf GTI TCR 2018 Volkswagen Golf GTI TCR 2018

Turbodoładowany silnik nowego Golfa GTI TCR osiąga moc 290 KM w przedziale od 5 000 do 6 800 obr./min. Jednostka napędowa TSI generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 370 Nm, który do kół przedniej osi trafia już od 1 600 obr./ min. Charakterystyka silnika TSI sprawia, że moment obrotowy o maksymalnej wartości utrzymuje się do aż 4 300 obr./min.

7-biegowa przekładnia o dwóch sprzęgłach (DSG) i blokada mechanizmu różnicowego przedniej osi (obie należą do wyposażenia seryjnego) odpowiadają za sprawne przeniesienie ogromnego momentu obrotowego oraz za jak najlepszą trakcję. 

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf GTI TCR 2018 Volkswagen Golf GTI TCR 2018

Maksymalna prędkość Golfa GTI TCR wynosi 250 km/h, ale można ją zwiększyć do 264 km/h, jeśli nabywca zdecyduje się na usunięcie elektronicznego ogranicznika prędkości. Wówczas nowy GTI TCR będzie najszybszym Golfem GTI obecnej generacji. Dzięki silnikowi o mocy 290 KM seryjny Golf GTI TCR dysponuje oiągami porównywalnymi z osiągami samochodu wyczynowego z silnikiem o mocy 350 KM. 

Ze sprzedażą na poziomie ponad 2,2 miliona egzemplarzy, Golf GTI stał się jednym z najpopularniejszych kompaktowych samochodów sportowych na świecie. Wszystko zaczęło się w 1976 roku, gdy Volkswagen zaoferował samochód z napędem na przednią oś i z silnikiem o mocy 110 KM, który zapewniał świetne osiągi. Pierwotnie miało powstać tylko 5 tys. egzemplarzy Golfa GTI – do dzisiaj wyprodukowano ich aż 4,4 tys... razy więcej.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij