REKLAMA

Volkswagen Golf GTI TCR już w Polsce

Zaprezentowany jako koncept w 2018 roku Volkswagen Golf GTI TCR wchodzi do sprzedaży. Znamy jego cenę.

Volkswagen Golf GTI TCR Materiały prasowe
Volkswagen Golf GTI TCR
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 76 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

O Volkswagenie Golfie GTI TCR pisaliśmy w maju 2018 roku. Wtedy to, jeszcze w wersji koncepcyjnej, model ten szykował się do debiutu podczas spotkania fanów GTI w Wörthersee. Teraz wiemy już wszystko o modelu produkcyjnym. Wiemy nawet, ile kosztuje.

REKLAMA

Jak pokazują zdjęcia, model w wydaniu produkcyjnym nie różni się praktycznie od konceptu. Również w kwestii napędu, który przenoszony jest na przednią oś za pośrednictwem 7-stopniowej, dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów.

Volkswagen Golf GTI TCR - silnik

Pod maską pracuje 2-litrowy, czterocylindrowy silnik TSI, który dysponuje maksymalną mocą 290 koni mechanicznych, dostępnych od ok. 5000 obr./min. To dokładnie o 45 KM więcej, niż w przypadku najmocniejszego dotychczas Golfa GTI Performance i o 20 KM mniej niż w topowym Golfie R.

Zobacz także: Skoda Kodiaq RS - na asfalt i na tor

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf GTI TCR Materiały prasowe
Volkswagen Golf GTI TCR

Moment obrotowy jednostki TSI dochodzi do wartości 380 Nm, dostępnej w szerokim zakresie obrotów, bo już od 1600 aż do 4300 obr./min. Pozwala to na uzyskanie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie 5,6 sekundy i rozpędzenie się do 250 km/h, a opcjonalnie, po zmianie oprogramowania, nawet do 260 km/h.

W przenoszeniu tych wartości na koła i dalej na drogę wspiera kierowcę blokada przedniego mechanizmu różnicowego. Za dopłatą natomiast zamówić można adaptacyjne zawieszenie DCC (4570 zł).

Przejdźmy na moment do wyglądu Golfa GTI TCR. Tym, co go wyróżnia, jest na pewno wzór przedniego zderzaka z wbudowanym u dołu splitterem, charakterystyczne nakładki na progi oraz tylny zderzak z dyfuzorem i dwiema końcówkami wydechu. Nie można też nie zauważyć spoilera nad tylną szybą.

Volkswagen Golf GTI TCR - cena

Wyjściowa cena Volkswagena Golfa GTI TCR zaczyna się od poziomu 153 590 złotych za wersję 3-drzwiową. To wartość plasująca się pośrodku między modelami Golf GTI Performance, która wyceniona jest na 131 590 zł oraz „czteronapędowego” Golfa R, kosztująca od 172 690 zł.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA