Volkswagen Golf GTI – ceny w Polsce

Volkswagen Golf VI GTI
Volkswagen Golf VI - najlepsze wśród aut zagranicznych
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Klient ma do wyboru dwie skrzynie biegów i jeden silnik. Dwulitrowe TSI o mocy 210 koni mechanicznych może pochwalić się nie tylko znakomitą elastycznością (7,5 sekundy od 80 do 120 km/h na 5 biegu, 9,5 sekundy na 6 biegu), przyspieszeniem (6,9 sekundy od 0 do 100 km/h) ale także zużyciem paliwa na poziomie 7,3 litra. Do wyboru są dwie skrzynie biegów - mechaniczna o sześciu przełożeniach lub super-szybka DSG również "szóstka". Zakłada się, że prawie 30 % kupujących wybierze ten ostatni wariant.

Nowy GTI jest pierwszym Volkswagenem, w którym zastosowano seryjnie elektroniczną poprzeczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS. Po raz pierwszy w Golfie GTI dostępna będzie też funkcja automatycznej regulacji odległości ACC (Adaptive Cruise Control). Przy włączonym ACC Golf GTI automatycznie przyhamowuje lub przyspiesza w zakresie prędkości od 30 do 210 km/h.

Nowy Golf GTI posiada elementy wyposażenia, które w tej formie nie były jeszcze nigdy dostępne dla jakiegokolwiek innego modelu tej serii. Należą do nich reflektory biksenonowe, ESP, automatyczna klimatyzacja, przednie sportowe fotele z typowym dla GTI pokryciem z tkaniny "Jacky", skórzana gałka dźwigni zmiany biegów z aluminiowym elementem ozdobnym, czarne aplikacje ("Black Strip"), spłaszczona u dołu sportowa skórzana kierownica z emblematem GTI i czarna podsufitka. Na zewnątrz, obok elementów stylistycznych, takie detale jak seryjne 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich (typ "Denver"), czerwone zaciski hamulców, chromowane końcówki rur wydechowych w dyfuzorze lub przyciemnione pokrywy tylnych świateł odróżniają GTI od pozostałych Golfów.

Opcjonalnie można dokupić m.in. skórzaną tapicerkę, Park Assist, radioodtwarzacz, szklany dach czy wskaźnik ciśnienia powietrza w oponach. Cena Golfa VI startuje od poziomu 97 540 złotych, wersja ze skrzynią DSG kosztuje już 104 140 złotych. 200-konne Scirocco zostało wycenione w odmianie ze skrzynią mechaniczną kosztuje minimum 89 940 złotych.

Źródło: Volkswagen

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA