Volkswagen Golf R 400 wejdzie do produkcji

Najmocniejszy Golf dostał zielone światło do produkcji. Czy oto rodzi się najgorętszy hot-hatch wszechczasów? Volkswagen Golf R 400 nadchodzi. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wydawałoby się, że Golf R to już szczyt tego co można wycisnąć z popularnego hatchbacka, że ani księgowi ani posądzani o nudziarstwo konstruktorzy Volkswagena nie zdecydują się na prace nad jeszcze ostrzejszą wersją. Kiedy jakiś czas temu pokazali Golfa R 400 pomyśleliśmy, że to jeden z tych wybryków, którego zbudowano na coroczny zlot entuzjastów tego modelu. Myliliśmy się. Golf R 400 oficjalnie wchodzi do produkcji.

REKLAMA

Volkswagen rzucił wyzwanie dotychczasowym królom hot hatchy, czyli Audi RS3 oraz Mercedesowi A45 AMG. Dysponujące „zaledwie” 360 KM raczej nie mają większych szans z ponad 400-konnym Golfem, którego ogromną moc wykrzesano z zaledwie 2-litrowego silnika. 3,9 s do pierwszej „setki” i szacowana prędkość maksymalna ponad 300km/h to wartości, które udało się uzyskać dzięki napędowi na cztery koła i 6-stopniowej skrzyni DSG.

Najmocniejszy w historii Golf odbędzie swoją premierę na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie już we wrześniu. Pewnie ciekawi jesteście ceny, jaką przyjdzie zapłacić za tego szalonego Volkswagena. Z przyjemnością stwierdzamy, że stosunek ceny do ilości koni mechanicznych będzie nie mniej korzystny, co stosunek masy auta do jego mocy. Około 50 000 Euro, o tyle właśnie uszczupli się wasz budżet po złożeniu zamówienia na Golfa, który przejdzie do historii. 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA