Volkswagen Golf R Variant - tatusiowy pogromca GTI

Wielkie koła, cztery końcówki układu wydechowego i 5 sekund do setki. Nie, to nie nowe Porsche. To nowy VW Golf R Variant, czyli kombi.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po raz pierwszy Volkswagen prezentuje Golfa R w rodzinnym nadwoziu. Układ napędowy żywcem wzięto z Golfa R Hatchback, a jest to 2-litrowy turbodoładowany benzyniak o mocy 300 KM i 380 Nm. Taki agregat rozpędza Golfa do setki w 5,1 s. A do tego, w nowym Variancie spokojnie zapakujesz jeszcze wózek i kilka niezbędnych drobiazgów.

O trakcję dba inteligenty napęd 4MOTION, który rozdziela moc tak, aby koła miały jak najlepszą przyczepność. O dynamikę z kolei, troszczy się obniżone o 20 mm zawieszenie i system ESC Sport z możliwością wyłączenia. W opcji dostępne jest regulowane zawieszenie DCC oraz funkcja wyboru profilu jazdy z trybem Race.

Wnętrze jest dobrze znane z Golfa R Hatchback. Materiały wysokiej jakości, dobre spasowanie, a także wzorowa ergonomia. Jedyna różnica to oczywiście bagażnik. Tutaj ma 605 litrów, po złożeniu kanapy aż 1620. Przy złożonej kanapie, długość bagażnika to ponad 180 cm, co pozwala na przewiezienie długich przedmiotów.

Volkswagen Golf R jest ciekawą alternatywą dla kogoś, kto ma gromadkę dzieci, a w jego żyłach płyną oktany. Niejeden kierowca GTI może się zdziwić, gdy wyprzedzi go Golf R Variant. Właściciele GTI zaczną się bać od wiosny przyszłego roku. Wtedy "erka" wjedzie do salonów.

Zobacz także:
REKLAMA