Volkswagen Golf R po liftingu – mocniejszy i szybszy

Najpopularniejszy przedstawiciel segmentu kompakt przeszedł kilka tygodni temu delikatny lifting. Producent z Wolfsburga zaprezentował właśnie topową odmianę R, w której przybyło mocy. 

Volkswagen Golf R po liftingu Volkswagen
Volkswagen Golf R po liftingu

Topowy Golf R otrzymał zastrzyk mocy o zaledwie 10 KM. To niewiele, zważywszy że dotychczasowa wersja oferowała 300 KM. Tym samym odświeżona "erka" zrównała się mocą z modelem GTI Clubsport.

Maksymalny moment obrotowy dwulitrowego, turbodoładowanego silnika trafia na wszystkie koła i wynosi 400 Nm. Inżynierowie z Wolfsburga dopracowali ustawienia napędu, dzięki czemu Golf R przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy. To wynik o 0,3 sekundy lepszy od dotychczasowej wersji.

W ostatnim czasie Golfowi wyrósł konkurent w postaci Seata Leona Cupra, który oferuje 300 KM, napęd na cztery koła i podobnie jak Golf jest dostępny w wersji hatchback i kombi.

Podobnie jak podstawowa wersja, odświeżony Golf R jest wyposażony w nowe oświetlenie, zmienione zderzaki. Klienci mogą też wybierać spośród nowych kolorów nadwozia i wzorów felg.

Volkswagen Golf R to bardzo praktyczne auto służące do codziennej jazdy, które oferuje osiągi godne samochodu sportowego. Odświeżona „erka” kosztuje w Niemczech 42 675 euro, co w przeliczeniu daje nam 180 tys. zł. Można się spodziewać, że w polskich salonach auto będzie nieco tańsze. Dotychczasowa wersja kosztowała ok 154 tys. zł (166 690 zł wersja kombi). Dla porównania wspomniany Seat Leon Cupra w podobnej specyfikacji kosztuje 156 900 zł (dostępny z napędem 4Drive tylko w wersji kombi).

REKLAMA