[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Volkswagen Golf R z pakietem Performance

Volkswagen zaprezentował opcjonalne pakiety Performance dla Golfa R. W ich skład wchodzi wydech Akrapović i wzmocnione hamulce.

Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R

Pakiet Performance dla Volkswagena Golfa R został po raz pierwszy pokazany na salonie samochodowym w Genewie. Teraz producent ujawnił szczegóły dotyczące sportowego wydechu i wydajniejszych hamulców.

Volkswagen Golf R i jego rodzinna wersja Golf R Variant, napędzane są dwulitrowym silnikiem o mocy 310 KM i oferują wrażenia z jazdy na poziomie rasowych samochodów sportowych. Wrażenia te można teraz dodatkowo zwiększyć, dzięki wyczynowym podzespołom z pakietów Performance.

Jeden z nich obejmuje hamulce tarczowe Performance oraz opony typu semi-slick, przystosowane do jazdy po torze i dostępny jest dla wersji Variant. W skład drugiego, specjalnie zaprojektowanego do Golfa R hatchback, wchodzi dodatkowo układ wydechowy Performance.

Pakiety Performance czerpią z technologii rodem ze sportów motorowych, z których można korzystać zarówno na torze, jak i podczas codziennej jazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R

Układ wydechowy z tytanu

Igor Akrapović ze Słowenii był kiedyś kierowcą wyścigowym. Pewnego dnia postanowił jednak odłożyć kask na półkę i zajął się opracowaniem i produkcją układów wydechowych. Sportowych układów wydechowych.

Volkswagen postanowił wspólnie z ekspertami Akrapović opracować układ wydechowy do pakietu Performance. Podzespoły wykonane zostały z tytanu i są zarezerwowany do Golfa R hatchback. Zastosowanie tego szlachetnego materiału pozwoliło zmniejszyć masę układu wydechowego o 7 kg, w porównaniu z masą standardowego układu wydechowego.

Układ Performance zapewnia zupełnie nowe brzmienie Golfa R, które - w zależności od wybranego trybu jazdy - może być bardzo mocno zbliżone do brzmienia samochodów wyczynowych. Szczególnie podczas pracy silnika na wysokich obrotach i w czasie zmiany biegów generowany jest dźwięk, z którego słyną układy wydechowe Akrapovicia - basowy, starannie skomponowany, ale nie za głośny.

REKLAMA

Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R

Układ hamulcowy Performance

Opracowany dla Golfa R hatchback i Golfa R Variant pakiet Performance obejmuje wyczynowe tarcze hamulcowe. Dzięki nim układ hamulcowy waży o 2 kilogramy mniej niż seryjny, co ma wpływ również na redukcję mas nieresorowanych. Nawet podczas jazd na torze wyścigowym układ hamulcowy Performance jest bardzo wydajny i zapewnia autu wysoką stabilność.

Tarcze przednich hamulców składają się z dwóch elementów. Centralną część tarczy wykonano z aluminium, natomiast pierścień cierny (w wypadku klasycznych hamulców - tarczę) – jako odlew, który z częścią centralną jest połączony za pomocą śrub.

Dzięki takiej konstrukcji pierścień cierny po rozgrzaniu może rozszerzać się promieniowo. Inną zaletą takiego układu hamulcowego jest możliwość bardzo precyzyjnego dawkowania siły hamowania.

Specjalne klocki hamulcowe z przodu zapewniają doskonałe wyczucie hamulców po ich rozgrzaniu. Z zewnątrz układ hamulcowy Performance można rozpoznać po srebrnej tabliczce z literą R na zaciskach hamulcowych.

Za dodatkową dopłatą zamówić można jeszcze zestaw aerodynamiczny, składający się ze spoilerów pod zderzakiem przednim, przeprojektowanych progów i dyfuzora inspirowanego autami wyścigowymi. Z tyłu montowany jest jeszcze dodatkowy spoiler, który zwiększa docisk nawet o 20 kg.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 123 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij