Volkswagen Golf R z pakietem Performance

Volkswagen zaprezentował opcjonalne pakiety Performance dla Golfa R. W ich skład wchodzi wydech Akrapović i wzmocnione hamulce.

Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pakiet Performance dla Volkswagena Golfa R został po raz pierwszy pokazany na salonie samochodowym w Genewie. Teraz producent ujawnił szczegóły dotyczące sportowego wydechu i wydajniejszych hamulców.

REKLAMA

Volkswagen Golf R i jego rodzinna wersja Golf R Variant, napędzane są dwulitrowym silnikiem o mocy 310 KM i oferują wrażenia z jazdy na poziomie rasowych samochodów sportowych. Wrażenia te można teraz dodatkowo zwiększyć, dzięki wyczynowym podzespołom z pakietów Performance.

Jeden z nich obejmuje hamulce tarczowe Performance oraz opony typu semi-slick, przystosowane do jazdy po torze i dostępny jest dla wersji Variant. W skład drugiego, specjalnie zaprojektowanego do Golfa R hatchback, wchodzi dodatkowo układ wydechowy Performance.

Pakiety Performance czerpią z technologii rodem ze sportów motorowych, z których można korzystać zarówno na torze, jak i podczas codziennej jazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R

Układ wydechowy z tytanu

Igor Akrapović ze Słowenii był kiedyś kierowcą wyścigowym. Pewnego dnia postanowił jednak odłożyć kask na półkę i zajął się opracowaniem i produkcją układów wydechowych. Sportowych układów wydechowych.

Volkswagen postanowił wspólnie z ekspertami Akrapović opracować układ wydechowy do pakietu Performance. Podzespoły wykonane zostały z tytanu i są zarezerwowany do Golfa R hatchback. Zastosowanie tego szlachetnego materiału pozwoliło zmniejszyć masę układu wydechowego o 7 kg, w porównaniu z masą standardowego układu wydechowego.

Układ Performance zapewnia zupełnie nowe brzmienie Golfa R, które - w zależności od wybranego trybu jazdy - może być bardzo mocno zbliżone do brzmienia samochodów wyczynowych. Szczególnie podczas pracy silnika na wysokich obrotach i w czasie zmiany biegów generowany jest dźwięk, z którego słyną układy wydechowe Akrapovicia - basowy, starannie skomponowany, ale nie za głośny.

REKLAMA

Volkswagen Golf R
Volkswagen Golf R

Układ hamulcowy Performance

Opracowany dla Golfa R hatchback i Golfa R Variant pakiet Performance obejmuje wyczynowe tarcze hamulcowe. Dzięki nim układ hamulcowy waży o 2 kilogramy mniej niż seryjny, co ma wpływ również na redukcję mas nieresorowanych. Nawet podczas jazd na torze wyścigowym układ hamulcowy Performance jest bardzo wydajny i zapewnia autu wysoką stabilność.

Tarcze przednich hamulców składają się z dwóch elementów. Centralną część tarczy wykonano z aluminium, natomiast pierścień cierny (w wypadku klasycznych hamulców - tarczę) – jako odlew, który z częścią centralną jest połączony za pomocą śrub.

Dzięki takiej konstrukcji pierścień cierny po rozgrzaniu może rozszerzać się promieniowo. Inną zaletą takiego układu hamulcowego jest możliwość bardzo precyzyjnego dawkowania siły hamowania.

Specjalne klocki hamulcowe z przodu zapewniają doskonałe wyczucie hamulców po ich rozgrzaniu. Z zewnątrz układ hamulcowy Performance można rozpoznać po srebrnej tabliczce z literą R na zaciskach hamulcowych.

Za dodatkową dopłatą zamówić można jeszcze zestaw aerodynamiczny, składający się ze spoilerów pod zderzakiem przednim, przeprojektowanych progów i dyfuzora inspirowanego autami wyścigowymi. Z tyłu montowany jest jeszcze dodatkowy spoiler, który zwiększa docisk nawet o 20 kg.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA