REKLAMA

Volkswagen Golf Sportsvan - polskie ceny

Volkswagen Golf po face liftingu, zaprezentowany na jesiennych targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, jest już dostępny w polskich salonach.

Volkswagen Golf Sportsvan 2018
Volkswagen Golf Sportsvan 2018
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen Golf Sportsvan po liftingu jest wyposażony w więcej systemów asystujących oraz w sprzęt multimedialny nowej generacji, w najbogatszej wersji sterowany przy pomocy gestów. Seryjne wyposażenie wzbogacono ponadto o diodowe lampy z tyłu, sprzęt audio Composition Colour oraz o system rozpoznawania zmęczenia kierowcy. Cena Golfa Sportsvana w podstawowej wersji, z silnikiem 1.0 TSI o mocy 85 KM wynosi 73 790 złotych.

Wcześniej Volkswagen zmodernizował Golfa, teraz przyszedł czas na Golfa Sportsvana. Model ten wyróżnia się bardziej wyrazistą stylistyką – nowy kształt mają m.in. zderzaki, zastosowano nowe halogenowe reflektory z diodowymi światłami do jazdy dziennej, w pełni LED-owe reflektory zamiast ksenonowych, a wszystkie wersje auta wyposażono seryjnie w diodowe lampy z tyłu.

Z zewnątrz w oczy rzucają się ponadto koła z lekkich stopów (mogą być w rozmiarze 16, 17 lub 18 cali) oraz nowe lakiery, a wśród nich lakier w kolorze czerwonym Cranberry Red dostępny wyłącznie do Golfa Sportsvana. Wnętrze zdobią teraz nowe elementy dekoracyjne, nowa tapicerka, w tym skórzana, różnorodne konfigurowanie wnętrza ułatwia natomiast tylna kanapa, którą można przesuwać w zakresie 18 cm.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf Sportsvan 2018
Volkswagen Golf Sportsvan 2018

W Golfie Sportsvanie po face liftingu zastosowano wiele innowacji technicznych. Na szczególną uwagę zasługuje opcjonalny system radiowo-nawigacyjny "Discover Pro" z 9,2-calowym ekranem, który można obsługiwać także przy pomocy gestów. W systemie tym nie zastosowano tradycyjnych przycisków ani pokręteł, obsługa odbywa się poprzez ekran dotykowy oraz za pomocą pięciu pól po lewej stronie ekranu.

Poprzez aplikację „Media Control” Volkswagen umożliwia również podłączenie tabletów i smartfonów do samochodowego sprzętu multimedialnego. Dzięki tej aplikacji wieloma funkcjami tego systemu można wygodnie sterować poprzez tablet – z każdego miejsca w kabinie.

Większe bezpieczeństwo i wygodę w Golfie Sportsvanie zapewniają nowe systemy asystujące: dostępny w standardzie rozpoznający obecność pieszych na jezdni (element systemu Front Assist z funkcją hamowania awaryjnego City), dostępne za dopłatą – ułatwiający jazdę w korku (częściowo automatyczna jazda do prędkości 60 km/h), Emergency Assist, Park Assist oraz ochrony pasażerów najnowszej generacji, a także Trailer Assist (włącznie z Park Assist), który ułatwia cofanie autem ciągnącym przyczepę.

REKLAMA

Volkswagen Golf Sportsvan 2018
Volkswagen Golf Sportsvan 2018

W chwili rozpoczęcia sprzedaży nowego Golfa Sportsvana można zamówić z najnowszymi silnikami benzynowymi TSI (1.0 TSI o mocy 85 KM oraz 110 KM), a także 1.5 TSI ACT o mocy 130 KM i 150 KM.

Dwie najmocniejsze jednostki napędowe TSI są wyposażone w aktywny system odłączania cylindrów, który w określonych fazach pracy silnika wyłącza z pracy dwa spośród czterech cylindrów, zmniejszając w ten sposób zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji. Ofertę jednostek napędowych dostępnych do Golfa Sportsvana po face liftingu uzupełnią dwa wydajne silniki Diesla (TDI).

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA