Volkswagen Golf VI – już oficjalnie!

Volkswagen Golf VI
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie było jeszcze oficjalnej prezentacji, ale do Internetu przedostały się już zdjęcia Golfa numer sześć. Auto prezentuje się zdecydowanie lepiej niż nudny poprzednik, widać jednak pewne konotacje z kuzynem, czyli coupe Scirocco.

Zwrotu o 180 stopni w stylistyce jednak nie ma. Tylne lampy są bardzo podobne do tych z Touarega, natomiast przednie mogą skojarzyć się z tymi z Scirocco. Golf VI wydaje się być nieco szerszy i niższy od swojego poprzednika, na dokładne wymiary przyjdzie jednak jeszcze poczekać.

Następca Golfa V, który mimo zaawansowanego wieku wciąż sprzedaje się świetnie (od początku obecnego roku do czerwca do klientów trafiło 254 061 egzemplarze) pojawi się w salonach w listopadzie tego roku.

Auto będzie korzystać z dobrodziejstw koncernu, jakimi bez wątpienia jest szeroka oferta silników - i to tak benzynowych, jak i diesli. Pod maskę Golfa VI trafią jednostki TSI, a także TFSI. 1,9 i 2.0-litrowe diesle TDI będą reprezntować stronę "klekotów", choć o takich odgłosach nie powinno być mowy, gdyż silniki te korzystać będą zapewne z technologii Common Rail.

Golf GTI spodziewany jest na przełomie 2009 i 2010 roku. Przedstawiciel grupy gorących kompaktów będzie miał pod maską silnik 2,0 TFSI o mocy około 240 KM. O następcy wersji R32 chodzą słuchy, że będzie miała silnik Audi S3 z mocą oscylującą wokół 280 KM!

Źródło: carscoop

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA