Volkswagen Golf VII face lifting – najważniejsze zmiany

Każdy lifting Golfa jest dla jego stylistów wyzwaniem. Chcą coś zmienić, ale nie powinni wprowadzać stylistycznej rewolucji. Odświeżony kompakt Volkswagena zewnętrznie zmienił się więc tylko nieznacznie.

Volkswagen Golf po face lifting - zmiany z przodu
Volkswagen Golf po face lifting - zmiany z przodu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY


1. Zmiany z przodu 

VW Golf zmienił się nieco w porównaniu z modelem sprzed face liftingu. Stylistycznie popracowano nad zderzakiem, w którym zmienił się kształt otworów powietrza chłodzącego umieszczonych w jego dolnej części. Dzięki temu zabiegowi udało się podkreślić szerokość nadwozia. Nieznacznie przemodelowano też osłonę chłodnicy, której dolna chromowana listwa została poprowadzona do obu reflektorów i przedłużona w nich jako pas diod świateł do jazdy dziennej.

Nowym wyposażeniem są także opcjonalne reflektory LED-owe. Zmieniło się także miejsce montowania radaru aktywnego tempomatu ACC i systemu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania. Radar zniknął z otworu wlotu powietrza w zderzaku i został sprytnie zamaskowany za logo VW na osłonie chłodnicy.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zmieniony tył Volkswagena Golfa po face liftingu
Zmieniony tył Volkswagena Golfa po face liftingu

2. Zmiany z tyłu

Z tylnych lamp odnowionego Golfa zniknęły klasyczne żarówki. Nie znajdziecie ich tam wcale, a ich rolę przejęły diody LED. W wersji wyposażeniowej Highline w tylnych lampach standardem są dynamiczne kierunkowskazy. Bogatsze wersje Comfortline oraz Highline można rozpoznać z tyłu po chromowanych elementach zderzaka. Spoglądając z daleka można odnieść wrażenie, że na obu końcach zderzaka zamontowano dwie końcówki układu wydechowego.

REKLAMA

Nowy ekran VW Golfa po face liftingu
Nowy ekran VW Golfa po face liftingu

3. Rosnące ekrany

Część zmian we wnętrzu - nowe dekoracyjne panele w drzwiach, na tablicy rozdzielczej i konsoli środkowej – z trudnością pewnie wychwycą nawet ich twórcy. Podobnie ma się rzecz z nową tapicerką foteli. Nowych ekranów systemów multimedialnych przeoczyć natomiast nie sposób. Dotychczas stosowane ekrany 5-calowe ustąpiły miejsca dotykowym wyświetlaczom o przekątnej 6,5 cala. Najwyższej klasy systemy „Discovery Pro" mają teraz 9,2-calowy (zamiast 8-calowego) dotykowy ekran o nowej stylizacji i rozdzielczości powiększonej z 800 x 480 do 1280 x 640 pikseli.

REKLAMA

REKLAMA

Now system bezpieczeństwa w Golfie po face liftingu
Now system bezpieczeństwa w Golfie po face liftingu

4. Więcej bezpieczeństwa

Odnowiony Golf doczekał się nowego systemu bezpieczeństwa o nazwie Emergency, który wykorzystuje układ Lane Assist i aktywny tempomat. W momencie kiedy czujniki rozpoznają, że kierowca nie wykonuje ruchów kierownicą, nie hamuje, ani nie wciska pedału gazu, system z rosnącą intensywnością alarmuje o tym kierowcę. Przy braku reakcji z jego strony, automatycznie włącza światła awaryjne i w ostatniej fazie stopniowo zaczyna zmniejszać prędkość aż do zatrzymania samochodu.

REKLAMA

Volkswagen Golf po face lifting - nowy silnik 1.5 TSI
Volkswagen Golf po face lifting - nowy silnik 1.5 TSI

5. Precz z downsizingiem 

Kiedy większość producentów prześciga się w montowaniu silników o coraz mniejszych pojemnościach, Volkswagen zachował umiar. Nowością w Golfie jest silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM. Czterocylindrowa benzynowa jednostka z turbosprężarką jest bardzo dynamiczna i chętna do współpracy. Bez ociągania wkręca się na obroty i nie męczy przy tym hałasem. Można polubić jej równomiernie rozwijany moment obrotowy równy 250 Nm. Jego pełnia jest dostępna już od 1500 obr/min, ale także przy niższych nie trzeba czekać wieczności, by auto zaczęło się rozpędzać.

Nowy 1.5 TSI może przekazywać swoją moc na koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni mechanicznej lub opcjonalnej 7-biegowej dwusprzęgłowej przekładni DSG. 
W przygotowaniu jest także wersja BlueMotion silnika 1.5 TSI Evo, która będzie dysponowała mocą 130 KM.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA