Volkswagen Grand California nowym autem pilota Łukasza Czepieli

Pilot akrobacyjny, uczestnik Red Bull Air Race, Łukasz Czepiela, będzie podróżował Volkswagenem Grand California. Kamper będzie jego samochodem operacyjnym.

Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepiela fot. materiały prasowe
Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepiela
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Łukasz Czepiela to znany pilot akrobacyjny, uczestnik zawodów Red Bull Air Race i zdobywca mistrzostwa świata Red Bull Air Race w klasie Challenger, związany w przeszłości ze znaną lotniczą grupą akrobacyjną „Żelazny”. Pamiętnym wydarzeniem było też widowiskowe lądowanie samolotem na molo w Sopocie, oczywiście wszystko w ramach kampanii promującej producenta napojów energetycznych z bykiem w logo.

Teraz Volkswagen ogłasza, że na kolejne zawody i pokazy Czepiela podróżował będzie Volkswagenem Grand California. Ten największy z kamperów marki Volkswagen Samochody Dostawcze dać ma popularnemu pilotowi pełną swobodę przemieszczania się z jednego lotniska na inne, możliwość odpoczynku w bezpośredniej bliskości parku maszyn, a także zabrania ze sobą w daleką podróż wszystkiego, co jest niezbędne w pracy pilota akrobacyjnego.

Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepielafot. materiały prasowe
Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepiela

Łukasz Czepiela lata też pasażerskim Airbusem

Łukasz Czepiela to jeden z czołowych polskich pilotów akrobacyjnych, były członek lotniczej grupy akrobacyjnej „Żelazny”. Uczestnik serii widowiskowych zawodów lotniczych Red Bull Air Race, zdobywca mistrzostwa świata w klasie Challenger, ale też pilot szybowcowy. Na co dzień również pilot rejsowy w jednej z popularnych linii lotniczych, prowadzący pasażerskie Airbusy.

Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepielafot. materiały prasowe
Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepiela

Przy tak dużej liczbie obowiązków, konieczności przemieszczania się z miejsca na miejsce, zwłaszcza w sezonie letnim, w którym w całej Europie odbywa się wiele widowiskowych pokazów i zawodów lotniczych, Łukasz potrzebował samochodu, który nie tylko dowiezie go do wybranej lokalizacji, ale da również możliwość niezależnego noclegu, odświeżenia się i wypoczynku. Stąd jego wybór padł na Volkswagena Grand Californię – największego z kamperów marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

– Wybrałem Volkswagena Grand Californię, bo ten duży kamper daje mi niezależność. Lotnictwo – moja pasja, ale również moja praca, sprawia, że jestem zajętym człowiekiem. Muszę szybko przejechać z jednych pokazów na inne, z zawodów w jednym kraju, na zawody w kraju oddalonym np. o 1000 km. Do tego zawsze chcę być blisko mojego samolotu, by móc kontrolować jego przygotowanie do lotu. Udział w zawodach lotniczych to nie tylko spektakularne pokazy, ale również nierzadko dość długi czas oczekiwania na kolejny lot, kolejny pokaz. Wtedy w mojej Grand Californii mogę ze spokojem usiąść i np. napić się kawy. Tylko kamper pozwala mi podróżować bez martwienia się o miejsce noclegu, zabrać ze sobą w daleką podróż wszystko czego potrzebuję, odpocząć po locie, poczekać na kolejny, czy odświeżyć się – opowiada Łukasz Czepiela.

Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepielafot. materiały prasowe
Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepiela

Volkswagen Grand California – dom na kołach

Volkswagen Grand California to duży kamper, w którym przestronne wnętrze oferuje miejsca do spania dla czterech osób, łazienkę z prysznicem i 110-litrowym zbiornikiem wody oraz w pełni wyposażoną kuchnię z lodówką i zamrażarką. Daje to pełną niezależność, bez względu na miejsce w którym się zatrzymamy. W Grand Californii jest też miejsce na spory bagaż, a dodatkowo rozkładana markiza oraz kempingowy stół z dwoma krzesłami – standardowe wyposażenie modelu – pozwalają wygodnie odpocząć na świeżym powietrzu. System grzewczy zamontowany w Grand Californii przyda się z kolei w czasie zimnych nocy i poranków.

Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepielafot. materiały prasowe
Volkswagen Grand California i pilot Łukasz Czepiela

– Volkswagen Grand California to idealny kamper dla takich osób jak Łukasz Czepiela – aktywnych, będących ciągle w ruchu i ceniących sobie niezależność – mówi Magda Piekarczyk-Olszak, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze. – Cieszymy się, że jeden z najlepszych polskich pilotów sportowych wybrał ten właśnie model. Grand California z pewnością spełni wszystkie jego oczekiwania i wierzę, że pomoże w stawianiu czoła kolejnym lotniczym wyzwaniom Łukasza.

Zobacz także:
REKLAMA