REKLAMA

Volkswagen I.D. R Pikes Peak najlepszy w kwalifikacjach

Romain Dumas i Volkswagen I.D. R Pikes Peak uzyskali znakomity czas w kwalifikacjach do wyścigu Pikes Peak International Hill Climb 2018, odbywającego się w amerykańskim stanie Kolorado.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak
Volkswagen I.D. R Pikes Peak
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Francuski kierowca zasiadający za kierownicą elektrycznej wyścigówki pokonał testowy odcinek w ciągu 3 minut i 16,083 sekundy uzyskując najlepszy czas spośród wszystkich uczestników.

Trzykrotny zwycięzca wyścigu na szczyt Pikes Peak okazał się o 11,049 sekundy szybszy niż Simone Faggioli w modelu Norma M20 SF PKP z silnikiem spalinowym, który uzyskał drugi czas.

- To był dla nas dobry dzień – powiedział Dumas. - I.D. R Peak Pikes jest po prostu niesamowity, nigdy dotąd nie doświadczyłem w wyścigowym aucie takiego przyspieszenia i mocy. Z każdym kolejnym kilometrem coraz bardziej wrastam w ten samochód, stając się prawie jego częścią – podsumował francuski kierowca.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen I.D. R Pikes Peak
Volkswagen I.D. R Pikes Peak

Z czasu uzyskanego podczas treningu zadowolony był również Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport, który powiedział: "Gratuluję całemu zespołowi. Wczoraj odbyliśmy jeszcze jeden ważny test. Uzyskane doświadczenia pomogły nam w jeszcze bardziej szczegółowym zestrojeniu parametrów I.D. R Pikes Peak. Dzięki temu samochód był dzisiaj przygotowany najlepiej jak to możliwe, a uzyskany czas mówi sam za siebie. Ale to były tylko kwalifikacje. Przed samym wyścigiem jesteśmy optymistami, jednak stale musimy pamiętać, że mamy tylko jedno podejście."

Podczas kwalifikacji do Pikes Peak International Hill Climb uczestnicy stają na starcie pierwszego odcinka trasy i przejeżdżają 8,3 kilometra spośród łącznych 19,99 km jakie należy pokonać podczas właściwego wyścigu. Uzyskany czas decyduje o kolejności na starcie. Jako pierwszy na trasę wyjedzie zawodnik, który okazał się najszybszy podczas kwalifikacji. Według stanu na dziś jest to Romain Dumas w I.D. R Pikes Peak.

REKLAMA

Volkswagen I.D. R Pikes Peak
Volkswagen I.D. R Pikes Peak

Atak Volkswagena na dotychczasowy rekord w kategorii samochodów elektrycznych, który wynosi dzisiaj 8 minut i 57,118 sekundy, rozpocznie się w niedzielę 24 czerwca. O godzinie 8:00 miejscowego czasu (16:00 czasu środkowoeuropejskiego) na starcie staną najpierw 24 motocykle zgłoszone do udziału w wyścigu.

Po nich do bicia rekordu przystąpią 62 samochody podzielone na sześć klas. Start Romaina Dumasa i I.D. R Pikes Peak nastąpi około godziny 10:00 miejscowego czasu (18:00 czasu środkowoeuropejskiego).

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA