REKLAMA

Volkswagen I.D. R Pikes Peak poluje na rekord w Goodwood

24 czerwca Romain Dumas za kierownicą Volkswagena I.D. R Pikes Peak wyśrubował rekord trasy legendarnego wyścigu w Pikes Peak. Teraz zespół przygotowuje się do kolejnej próby – tym razem podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak
Volkswagen I.D. R Pikes Peak
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Imponujące zwycięstwo w Pikes Peak International Hill Climb, dzięki któremu 24. czerwca bieżącego roku Volkswagen zapisał się w historii motorsportu, wciąż jest żywe we wspomnieniach. Tego dnia Romain Dumas w modelu I.D. R Pikes Peak ustanowił nowy rekord podczas najsłynniejszego wyścigu górskiego na świecie – jego czas to 7:57,148 minut.

Od 12 do 15 lipca francuski kierowca będzie bić kolejny rekord, tym razem podczas Goodwood Festival of Speed 2018. Ta legendarna impreza sportowa nie ma sobie równych na świecie, a w tym roku obchodzi swój 25. jubileusz. Z tej okazji na południu Anglii pojawi się ponad 200 tys. widzów z całego świata.

W Goodwood Volkswagen zamierza dzięki I.D. R Pikes Peak pobić kolejny rekord, czyli uzyskać najlepszy czas w kategorii samochodów napędzanych energią elektryczną. W 2013 roku Brytyjczyk Jonny Cocker w modelu Lola-Drayson B12 69/EV z wynikiem 47,34 sekundy ustanowił podczas legendarnego Goodwood Hillclimb nowy rekord w tej kategorii.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen I.D. R Pikes Peak na mecie
Volkswagen I.D. R Pikes Peak na mecie

Z kolei obowiązujący do dzisiaj historyczny najlepszy wynik tej imprezy należy do byłego kierowcy Formuły 1 Niemca Nicka Heidfelda. W 1999 roku za kierownicą McLarena-Mercedesa MP4/13 z F1 pokonał on trasę o długości zaledwie 1,86 km w ciągu 41,6 sekundy.

Żeby ten plan się powiódł Volkswagen Motorsport musiał dokonać logistycznego cudu. Po zakończeniu Pikes Peak International Hill Climb samochód trzeba było jak najszybciej przygotować do transportu do Europy i dopiero kilka dni temu został on dostarczony samolotem do głównej siedziby firmy w Hanowerze. W tej chwili elektryczna wyścigówka jest przygotowywana do nowego wyzwania, tym razem w południowej Anglii. Dla zespołu Volkswagen Motorsport to prawdziwy wyścig z czasem.

REKLAMA

Volkswagen Golf Pikes Peak 1987
Volkswagen Golf Pikes Peak 1987

W Goodwood pojawi się także Twin-Golf Pikes Peak 1987

Volkswagen Motorsport ma co pokazać widzom tegorocznego Goodwood Festival of Speed - oprócz modelu I.D. R Pikes Peak w wyścigu na szczyt wzniesienia w Goodwood weźmie udział również Twin-Golf Pikes Peak z 1987 roku. Za kierownicą wyścigówki wyposażonej w dwa silniki o łącznej mocy 625 KM zasiądą na zmianę Hans-Joachim Stuck i Jochi Kleint.

Podobnie jak w wypadku I.D. R Pikes Peak inżynierowie zdecydowali się swego czasu także w tym wyjątkowym Golfie zastosować dwa silniki. W I.D. R Pikes Peak pracują dwie elektryczne jednostki napędowe o mocy systemowej wynoszącej 680 KM. Obydwa samochody zostaną wystawione w strefie serwisowej, gdzie gotowi do rozmów i do rozdawania autografów na fanów będą czekać kierowcy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA