[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen I.D. R Pikes Peak z rekordem trasy w Goodwood

Volkswagen I.D. R Pikes Peak – dosłownie – nie zwalnia tempa. Podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood, kierujący elektrycznym bolidem Romain Dumas wykręcił rekordowy czas przejazdu trasy słynnego święta motoryzacji.

Volkswagen I.D. R Pikes Peak w Goodwood Volkswagen I.D. R Pikes Peak w Goodwood

Podczas Festival of Speed, odbywającego się w miniony weekend, francuski kierowca Romain Dumas, jadący pierwszym wyposażonym w wyłącznie elektryczny napęd wyścigowym aucie Volkswagena, pokonał wyznaczoną trasę w czasie 43,86 sekundy. Na końcu artykułu znajdziecie nagranie z przejazdu.

Ten czas oznacza, że ekipa Volkswagena nie tylko wygrała tegoroczną imprezę, ale także ustanowiła nowy rekord w klasie samochodów elektrycznych. Przypomnę, że zaledwie przed trzema tygodniami wyścigówka Volkswagena okazała się rekordowym zwycięzcą legendarnego Pikes Peak International Hill Climb.

Teraz o 3,48 sekundy poprawiła w Goodwood rekord w kategorii aut z napędem elektrycznym, obowiązujący od 2013 roku. Rekord wszech czasów nadal należy do Niemca Nicka Heidfelda. W 1999 roku ten były kierowca Formuły 1 w bolidzie F1 McLaren-Mercedes MP4/13 pokonał 1,86-kilometrową trasę w Goodwood w czasie 41,6 sekundy.

REKLAMA

Volkswagen I.D. R Pikes Peak w Goodwood Volkswagen I.D. R Pikes Peak w Goodwood

– Po wspaniałym zwycięstwie na Pikes Peak, teraz w Goodwood znowu pokazaliśmy, do jakich wyczynów jest zdolny elektryczny samochód wyścigowy. To bardzo dobry wstęp do naszej wielkiej ofensywy w dziedzinie modeli elektrycznych, która rozpocznie się w przyszłym roku – powiedział dr Herbert Diess, prezes zarządu Volkswagen AG.

Pod wrażeniem był również kierowca Volkswagena – Romain Dumas, a dyrektor Volkswagen Motorsport, Sven Smeets, podsumował imprezę słowami: „Mimo że trasa nie ma nawet dwóch kilometrów, znowu pokazaliśmy jaki potencjał kryje się w I.D. R Pikes Peak. Volkswagen jasno zdeklarował się po stronie aut elektrycznych i chcemy wykorzystywać każdą okazję, by pokazać ile one mogą budzić emocji – jeszcze zanim na rynku pojawią się pierwsze modele marki napędzane wyłącznie energią elektryczną”.

Volkswagen Golf 2 Bi-Motor Pikes Peak z 1987 roku Volkswagen Golf 2 Bi-Motor Pikes Peak z 1987 roku

Na Goodwood Festival of Speed, odbywającym się od 12 do 15 lipca na południu Anglii, pojawiło się ponad 200 tys. widzów, świętujących 25. jubileusz tej imprezy. Sportowe wydarzenie mające miejsce w posiadłości księcia Richmond to największa na świecie impreza tego rodzaju.

W tym roku lista startowa znowu przypominała „who-is-who” w sporcie samochodowym. Oprócz Ramaina Dumasa zasiadającego w modelu I.D. R Pikes Peak o mocy 680 KM oraz Hansa-Joachima Stucka i Jochi Kleinta w Volkswagenie Golfie 2 Bi-Motor Pikes Peak z 1987 roku, osiągającego moc 625 KM, na starcie zjawili się także m.in. Derek Bell, Emerson Fittipaldi, Mika Häkkinen, Tom Kristensen, Nick Mason, Sébastien Ogier, Walter Röhrl czy sir Jackie Steward.

Niewątpliwą atrakcja festiwalu była obecność Roberta Kubicy, który czynił honory ambasadora marki Martini, głównego sponsora zespołu Williams F1.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij