REKLAMA

Volkswagen I.D. Vizzion - rywal Tesli Model 3

Na salonie samochodowym w Genewie Volkswagen zaprezentuje czwarty elektryczny model, należący do rodziny I.D., nazwany I.D. Vizzion.

Volkswagen I.D. Vizzion
Volkswagen I.D. Vizzion

I.D. Vizzion, który pokaże się na salonie w Genewie, pokazuje jak Volkswagen wyobraża sobie przyszłe indywidualne środki transportu. Samochód o długości 5,11 metra napędzany jest mocnym silnikiem elektrycznym, a kierowca nie jest potrzebny, bo I.D. Vizzion jest pojazdem autonomicznym.

Model studyjny, jaki zostanie przedstawiony podczas salonu samochodowego w Genewie, ma przy tym pokazać, że samochód przyszłości może być elegancki i budzić emocje.

Największa w dziejach Volkswagena ofensywa w zakresie nowych modeli i nowoczesnych technologii wchodzi w kolejny etap. Po zaprezentowaniu pierwszych w pełni elektrycznych modeli należących do nowej rodziny I.D. marka Volkswagen pokazuje teraz po raz pierwszy studyjny pojazd autonomiczny.

REKLAMA

Volkswagen I.D. Vizzion
Volkswagen I.D. Vizzion

Volkswagen I.D. Vizzion jest czwartym modelem z rodziny I.D. Volkswagena. Dzięki nowym technologiom, automatycznemu systemowi obsługi oraz eleganckiemu nadwoziu ta limuzyna wyższej klasy wskazuje kierunek, w jakim zamierza pójść Volkswagen w dziedzinie techniki i stylistyki swoich przyszłych modeli elektrycznych.

Wnętrze I.D. Vizzion inżynierowie podporządkowali możliwościom autonomicznej jazdy. Kierowaniem pojazdem zajmuje się "cyfrowy kierowca", korzystający z licznych systemów asystujących. W aucie nie ma kierownicy ani widocznych elementów obsługi.

Moc systemowa modelu I.D.Vizzion wynosi 225 kW, co przelicza się na ponad 300 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna to zupełnie wystarczające 180 km/h.

REKLAMA

Volkswagen I.D. Vizzion
Volkswagen I.D. Vizzion

Litowo-jonowe akumulatory o pojemności 111 kWh sprawiają, że zasięg auta (wliczając w to energię odzyskiwaną podczas hamowania) wynosi do 665 kilometrów. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu, obydwa silniki elektryczne współpracują ze sobą w maksymalnie efektywny sposób, przekazując siłę napędową na wszystkie cztery koła.

I.D.Vizzion pokazuje, jak wielkie możliwości daje nowa platforma MEB Volkswagena, przeznaczona do konstruowania samochodów elektrycznych. Jest ona technologiczną podstawą do budowy przyszłych elektrycznych samochodów marki, zapewnia im duży zasięg, daje możliwość jak najefektywniejszego zagospodarowania ich wnętrz i pozwala na produkcję po optymalnych kosztach.

Marka Volkswagen zamierza do 2025 roku wprowadzić na rynek ponad 20 elektrycznych modeli. W 2020 roku pojawi się model I.D. – elektryczne auto klasy kompaktowej, a potem w krótkich odstępach czasu zadebiutują nowy elektryczny SUV – I.D. CROZZ oraz van I.D. BUZZ.

Premiera Volkswagena I.D. Vizzion już w marcu, na salonie samochodowym w Genewie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA