REKLAMA

Volkswagen ID.3. Elektryczny kompakt

Volkswagen zaprezentował swój przełomowy model, który nazywa się Volkswagen ID.3. Jest to kompaktowy samochód elektryczny.

Volkswagen ID.3 Materiały prasowe
Volkswagen ID.3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 136 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jesienią na salonie samochodowym we Frankfurcie będziemy świadkami oficjalnej premiery elektrycznego Volkswagena ID.3. Jak mówi o nim sam producent, będzie to trzeci najważniejszy model w historii marki, po Beetle'u (znanym u nas jako Garbus) oraz Golfie.

REKLAMA

Dwóch wspomnianych wyżej aut nie trzeba nikomu przedstawiać, bo w swojej historii mają na koncie miliony sprzedanych na całym świecie egzemplarzy. Czy kompaktowy elektryczny ID.3 spełni pokładane w nim nadzieje, to się dopiero okaże.

Na razie o samochodzie wiemy stosunkowo niewiele, ale o wyglądzie możemy już co nieco powiedzieć. Auto zostało na razie zaprezentowane w wersji oklejonej wzorzystą folią. Kształt nadwozia zbliżony jest do kropli wody, co ma zapewnić dobrą aerodynamikę.

Ze względu na elektryczny napęd i brak konieczności montowania wlotów powietrza chłodzącego silnik, przód samochodu jest całkowicie gładki. Z tyłu z kolei przepływ powietrza poprawiają spoilery na klapie bagażnika, dodające przy okazji nieco sportowego ducha.

Zobacz także: pierwsza hybryda Skody nadchodzi

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID.3 Materiały prasowe
Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 – napędy i ceny

Volkswagen ID.3 w podstawowej odmianie będzie oferować do 330 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu i kosztować ma w Niemczech mniej niż 30 000 euro. Polskie ceny nie są jeszcze znane.

Dostępne będą także odmiany Volkswagena ID.3 o większym akumulatorze, z których jedna pokona do 420 kilometrów, a druga nawet do 550 kilometrów na pełnej baterii. Wszystko według normy WLTP.

Volkswagen ID.3 jest oferowany w czterech kolorach i w trzech wersjach wyposażenia do wyboru, w każdej wersji z obręczami kół o dużej średnicy oraz z bogatym wyposażeniem:

  • ID.3 ma wiele urządzeń z zakresu komfortu, np. system Voice Control oraz system nawigacyjny,
  • ID.3 Plus ma dodatkowo reflektory IQ Light oraz nadwozie lakierowane w dwóch kolorach,
  • ID.3 Max został wyposażony w duży panoramiczny szklany dach oraz wyświetlacz head-up wykorzystujący technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

REKLAMA

Volkswagen ID.3 Materiały prasowe
Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 1ST – jak ciepłe bułeczki

Volkswagen przygotowuje dodatkowo limitowaną serię specjalną, nazwaną ID.3 1ST. Powstanie ona w liczbie 30 tys. egzemplarzy, z czego w pierwszych 24 godzinach potencjalni klienci zarezerwowali już ponad 10 tys. sztuk, blokując nawet na pewien czas system rezerwacyjny.

Ten limitowany model kosztuje w Niemczech mniej niż 40 000 euro, a klienci, którzy zdecydują się na wstępną rezerwację, a później na kupno ID.3 1ST, w cenie auta otrzymają Wallbox o maksymalnej mocy ładowania 11 kW. W Polsce wpłata rezerwacyjna wynosi 5 000 złotych i jest dostępna na stronie www.volkswagen.pl/prebooking.

Oferowany w przedsprzedaży elektryczny ID.3 1ST ma zasięg do 420 km (wg WLTP).

Produkcja Volkswagena ID.3 rozpocznie się pod koniec 2019 roku. Pierwsze samochody zostaną przekazane klientom w połowie 2020 roku.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników - znamy datę

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID.3 Materiały prasowe
Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 - prekursor

ID.3 będzie pierwszym autem Volkswagena stworzonym w oparciu o modułową platformę MEB przeznaczoną do konstrukcji aut elektrycznych. Po ID.3 do sprzedaży trafią kolejne modele, których zwiastunami są studyjne ID. CROZZ, ID. VIZZION oraz ID. ROOMZZ.

Ofensywa w dziedzinie samochodów elektrycznych ma sprawić, że Volkswagen stanie się do 2025 roku czołowym producentem tego typu aut na świecie, a oferta marki obejmie ponad 20 wyłącznie elektrycznych modeli. Sprzedaż ma wynieść ponad milion egzemplarzy rocznie. Plany są ambitne, ale konkurencja nie śpi. Zobaczymy, jak potoczy się walka o rynek samochodów elektrycznych w najbliższych kilku latach.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA