[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
1.3

Volkswagen ID.3. Elektryczny kompakt

Volkswagen zaprezentował swój przełomowy model, który nazywa się Volkswagen ID.3. Jest to kompaktowy samochód elektryczny.

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 64 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jesienią na salonie samochodowym we Frankfurcie będziemy świadkami oficjalnej premiery elektrycznego Volkswagena ID.3. Jak mówi o nim sam producent, będzie to trzeci najważniejszy model w historii marki, po Beetle'u (znanym u nas jako Garbus) oraz Golfie.

Dwóch wspomnianych wyżej aut nie trzeba nikomu przedstawiać, bo w swojej historii mają na koncie miliony sprzedanych na całym świecie egzemplarzy. Czy kompaktowy elektryczny ID.3 spełni pokładane w nim nadzieje, to się dopiero okaże.

Na razie o samochodzie wiemy stosunkowo niewiele, ale o wyglądzie możemy już co nieco powiedzieć. Auto zostało na razie zaprezentowane w wersji oklejonej wzorzystą folią. Kształt nadwozia zbliżony jest do kropli wody, co ma zapewnić dobrą aerodynamikę.

Ze względu na elektryczny napęd i brak konieczności montowania wlotów powietrza chłodzącego silnik, przód samochodu jest całkowicie gładki. Z tyłu z kolei przepływ powietrza poprawiają spoilery na klapie bagażnika, dodające przy okazji nieco sportowego ducha.

Zobacz także: pierwsza hybryda Skody nadchodzi

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 – napędy i ceny

Volkswagen ID.3 w podstawowej odmianie będzie oferować do 330 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu i kosztować ma w Niemczech mniej niż 30 000 euro. Polskie ceny nie są jeszcze znane.

Dostępne będą także odmiany Volkswagena ID.3 o większym akumulatorze, z których jedna pokona do 420 kilometrów, a druga nawet do 550 kilometrów na pełnej baterii. Wszystko według normy WLTP.

Volkswagen ID.3 jest oferowany w czterech kolorach i w trzech wersjach wyposażenia do wyboru, w każdej wersji z obręczami kół o dużej średnicy oraz z bogatym wyposażeniem:

  • ID.3 ma wiele urządzeń z zakresu komfortu, np. system Voice Control oraz system nawigacyjny,
  • ID.3 Plus ma dodatkowo reflektory IQ Light oraz nadwozie lakierowane w dwóch kolorach,
  • ID.3 Max został wyposażony w duży panoramiczny szklany dach oraz wyświetlacz head-up wykorzystujący technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Zobacz także: aplikacja mPojazd - dowód i OC w smarftonie

REKLAMA

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 1ST – jak ciepłe bułeczki

Volkswagen przygotowuje dodatkowo limitowaną serię specjalną, nazwaną ID.3 1ST. Powstanie ona w liczbie 30 tys. egzemplarzy, z czego w pierwszych 24 godzinach potencjalni klienci zarezerwowali już ponad 10 tys. sztuk, blokując nawet na pewien czas system rezerwacyjny.

Ten limitowany model kosztuje w Niemczech mniej niż 40 000 euro, a klienci, którzy zdecydują się na wstępną rezerwację, a później na kupno ID.3 1ST, w cenie auta otrzymają Wallbox o maksymalnej mocy ładowania 11 kW. W Polsce wpłata rezerwacyjna wynosi 5 000 złotych i jest dostępna na stronie www.volkswagen.pl/prebooking.

Oferowany w przedsprzedaży elektryczny ID.3 1ST ma zasięg do 420 km (wg WLTP).

Produkcja Volkswagena ID.3 rozpocznie się pod koniec 2019 roku. Pierwsze samochody zostaną przekazane klientom w połowie 2020 roku.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników - znamy datę

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Volkswagen ID.3 - prekursor

ID.3 będzie pierwszym autem Volkswagena stworzonym w oparciu o modułową platformę MEB przeznaczoną do konstrukcji aut elektrycznych. Po ID.3 do sprzedaży trafią kolejne modele, których zwiastunami są studyjne ID. CROZZ, ID. VIZZION oraz ID. ROOMZZ.

Ofensywa w dziedzinie samochodów elektrycznych ma sprawić, że Volkswagen stanie się do 2025 roku czołowym producentem tego typu aut na świecie, a oferta marki obejmie ponad 20 wyłącznie elektrycznych modeli. Sprzedaż ma wynieść ponad milion egzemplarzy rocznie. Plany są ambitne, ale konkurencja nie śpi. Zobaczymy, jak potoczy się walka o rynek samochodów elektrycznych w najbliższych kilku latach.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij