REKLAMA

Volkswagen ID.3 z nową, niższą ceną

Volkswagen poszerza ofertę elektrycznego modelu ID.3 o tańszy wariant Pure Performance. A to nie koniec, bo niebawem dołączy odmiana w cenie poniżej 130 tys. złotych oraz atrakcyjnie wycenione wersje ID.4 oraz Tiguana PHEV. 

VW ID.3 Fot. Jacek Hanusz
VW ID.3

Do tej pory elektryczny Volkswagen ID.3 kosztował w Polsce w najtańszej dostępnej wersji Pro Performance, z silnikiem o mocy 204 KM, niespełna 156 tys. złotych. Na pokładzie ma akumulator gromadzący 58 kWh energii, pozwalający, według normy WLTP, pokonać do 426 km. Teraz jednak to się zmieni, bo do gry wchodzi bardziej przystępny cenowo wariant, z mniejszym akumulatorem i niższą mocą.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Volkswagen ID.3 Pure Performance – cena i wyposażenie

Chodzi o model Pure Performance, który dysponuje silnikiem generującym 150 KM. Pozwala to przyspieszyć od 0 do 100 km/h w przyzwoitym tempie 8,9 s. Energia pochodzi z akumulatora gromadzącego 45 kWh, co ma pozwalać na pokonanie do 351 km na jednym ładowaniu. A to można zrobić prądem stałym o mocy 50 kW lub zmiennym z mocą 7,2 kW. W takim wariancie Volkswagen ID.3 wyceniony jest na 136 890 złotych. Lepiej wyposażone Pure Performance City i Pure Performance Style kosztują – odpowiednio – 150 190 złotych i 165 090 złotych.

Model jest dostępny w jednym z sześciu kolorów nadwozia. W wyposażeniu seryjnym ID.3 Pure Performance znajdują się m.in.:

  • system nawigacji satelitarnej Discover Pro,
  • aktywny tempomat ACC z automatyczną regulacją odległości i funkcją „stop&go”,
  • reflektory LED z automatyczną regulacją zasięgu.

Identyczne osiągi i podobny zasięg zapewnia lepiej wyposażona wersja – ID.3 Pure Performance City (druga z nowych w ofercie) dostępna od 150 190 zł. W porównaniu z wersją Pure Performance oferuje ona dodatkowo m.in.:

  • podgrzewaną multifunkcyjną kierownicę,
  • podgrzewane przednie fotele,
  • instalację telefoniczną Comfort z ładowarką indukcyjną,
  • 2 dodatkowe gniazda USB-C dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń,
  • powitalne oświetlenie otoczenia w lusterkach.

ID.3 w wersji Pure Performance Style standardowo oferuje m.in. (poza elementami, które znajdują się na wyposażeniu ID.3 Pure Performance City): kamerę cofania, reflektory LED Matrix z automatyczną regulacją zasięgu i światłami na złą pogodę oraz tylne światła w technologii LED z dynamicznymi kierunkowskazami.

Volkswagen ID.3 Pure – poniżej 130 tys. zł

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją producenta, ofertę Volkswagena ID.3 uzupełni niebawem wersja Pure, z silnikiem o mocy 126 KM, pozwalającym przyspieszyć do „setki” w 11 sekund. Zasięg WLTP ma wynosić około 330 km, a akumulator zgromadzi maksymalnie 45 kWh energii. Ten wariant kosztować ma poniżej 130 tys. złotych.

Atrakcyjne ceny ID.4 oraz Tiguana PHEV - debiut w 2021 roku

Wiemy również, że w najbliższych miesiącach do salonów trafi wersja VW ID.4, której cena nie przekroczy 170 tys. zł. Za tę samą kwotę będziemy mogli kupić hybrydę typu plug-in czyli VW Tiguana PHEV, który z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej może przejechać ponad 40 km.   

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA