Volkswagen ID.4 bliski produkcji (Genewa 2020)

Volkswagen ID.4 to drugi model z serii elektrycznych aut Volkswagena, jaki pojawi się niebawem w ofercie. Właśnie zobaczyliśmy jego bliską produkcji wersję.

Volkswagen ID.4 Materiały prasowe
Volkswagen ID.4

Podczas salonu samochodowego w Genewie, który odbywa się w świecie wirtualnym, Volkswagen zaprezentował bliską produkcji wersję studyjnego modelu ID.CROZZ, która nazywa się po prostu Volkswagen ID.4.

Model ID.4 dołączy do pokazanego już, ale wciąż czekającego na debiut na drogach, kompaktowego Volkswagena ID.3. „Czwórka” będzie miała postać SUV-a i w wersji ostatecznej zostanie pokazana jeszcze w tym roku. Póki co mamy do czynienia z minimalnie zamaskowanymi egzemplarzami pokazowymi.

Volkswagen ID.4 – nowy elektryczny SUV

Model studyjny ID.CROZZ trafi do produkcji seryjnej jako Volkswagen ID.4. Elektryczny SUV, idąc śladami ID.3, jest drugim modelem opartym na nowej modułowej platformie podłogowej MEB, zaprojektowanej dla samochodów z napędem elektrycznym.

Przy projektowaniu bezemisyjnego SUV-a ID.4 dużo uwagi poświęcono optymalizacji aerodynamiki i dopracowaniu sylwetki tak, by stawiała jak najmniejszy opór, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na energię. Jak zapewnia nas odpowiedzialny za ten aspekt Ralf Brandstätter z Volkswagena, optymalna aerodynamika przyczynia się do zmniejszenia współczynnika oporu powietrza i zwiększa zasięg ID.4 do nawet 500 kilometrów.

Zobacz także: premiery Genewy 2020 - serwis specjalny

REKLAMA

Volkswagen ID.4 Materiały prasowe
Volkswagen ID.4

Początkowo Volkswagen ID.4 będzie oferowany z napędem na tylne koła. Wersja z elektrycznym napędem na cztery koła zadebiutuje w późniejszym terminie. Wysokonapięciowy akumulator jest umieszczony nisko i pośrodku podwozia, dzięki czemu środek ciężkości auta znajduje się możliwie nisko. To z kolei jest optymalnym rozwiązaniem ze względu na dynamikę jazdy oraz na równomierny rozkład masy pomiędzy osie.

Volkswagen ID.4, dzięki kompaktowym rozmiarom elektrycznego napędu i wykorzystaniu modułowej platformy MEB, ma oferować przestronne wnętrze. O tym przekonamy się w chwili premiery modelu dla przedstawicieli mediów.

W kabinie modelu ID.4 w pełni cyfrowy kokpit SUV-a ma przejrzystą strukturę. Samochód obsługuje się głównie za pomocą dotykowych paneli i intuicyjnego sterowania głosem. Ile z tego trafi do modelu seryjnego – to również okaże się już niebawem.

Volkswagen ID.4Materiały prasowe
Volkswagen ID.4

Oba modele – ID.4 i ID.3 – są dla Volkswagena bardzo ważne dla osiągnięcia zakładanej do 2050 r. całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla – zgodnie z porozumieniem klimatycznym z Paryża.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA