Volkswagen ID.5 – znamy ceny elektrycznego SUV-a coupe

Volkswagen ID.5 to wersja coupe znanego już modelu ID.4. Elektryczny SUV wchodzi właśnie do sprzedaży i poznaliśmy ceny. Te przekraczają obecnie 200 tys. złotych.

Volkswagen ID.5 fot. materiały prasowe
Volkswagen ID.5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 215 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do gamy w pełni elektrycznych Volkswagenów z rodziny ID. dołącza trzeci model i jest nim SUV coupe o nazwie ID.5. Ten model, jak już pisaliśmy wcześniej, dostępny jest także w dynamicznej wersji GTX z napędem na cztery koła. GTX to elektryczny odpowiednik benzynowych wariantów GTI w rodzinie Volkswagena.

REKLAMA

Volkswagen ID.5 – cennik

Ceny Volkswagena ID.5 zaczynają się obecnie od 209 690 zł za wersję Pro. Jest to wariant o mocy 174 KM, z akumulatorem o pojemności 77 kWh i napędem na tylną oś, zapewniający przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 10,4 s oraz zasięg do 521 km (wg WLTP).

Kolejny, wariant ID.5 Pro Performance, dostępny jest od 216 390 zł. To wersja wyposażona, podobnie jak ID.5 Pro, w akumulator 77 kWh, oferuje jednak moc 204 KM, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 8,4 s. Prędkość maksymalna ID.5 odmian Pro i Pro Performance wynosi 160 km/h.

Jak wspomnieliśmy, Volkswagen ID.5 jest dostępny także w dynamicznej, sportowej wersji GTX. Dzięki zastosowaniu dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 299 KM i napędowi na cztery koła, model ten zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie 6,3 s i prędkość maksymalną wynoszącą 180 km/h. Ceny modelu ID.5 GTX zaczynają się od 243 590 zł.

Jak podaje importer, model ID.5 można doposażyć w wiele elementów wyposażenia opcjonalnego, zebranych w dziesięciu pakietach. Wśród nich znaleźć można m.in. pakiet Assistance Plus, oferujący system Travel Assist wykorzystujący dane inteligencji zbiorowej i zapewniający półautomatyczną jazdę czy Park Assist Plus z funkcją pamięci, który może wykonywać zapamiętane, spersonalizowane manewry. Oprócz tego można także zdecydować się na zakup pakietów wpływających na wygląd samochodu (Design, Design Plus), rozbudowujących cyfrowe możliwości pojazdu (Infotainment i Infotainment Plus) czy podnoszących wygodę użytkowania ID.5 (pakiety Komfort i Komfort Plus).

Ze szczegółową ofertą modelu będzie można zapoznać się na stronie internetowej marki Volkswagen. Pierwsze egzemplarze ID.5 pojawią się w polskich salonach Volkswagena na początku II kwartału 2022 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID.5 – nadwozie i wnętrze

Wbrew temu, co może sugerować nazwa, ID.5 nie jest większy od ID.4, który z kolei, istotnie, jest większy od ID.3. Model ID.5 jest po prostu wersją coupe modelu ID.4, stąd jego bardziej opływowa, dynamiczna sylwetka, z nisko opadającą linią dachu. Podobny zabieg czeka także bliźniaczą Skodę Enyaq iV, której odmiana coupe wejdzie niebawem do oferty, a Audi ma już w gamie podobnie stylizowane Q4 e-tron Sportback.

Pod względem stylistyki oba modele, to znaczy ID.4 oraz ID.5, różnią się zasadniczo przebiegiem linii dachu, ale jak zapewnia producent, nie wpływa to znacząco na zmniejszenie przestrzeni wewnątrz. Ale ponieważ ID.5 ma bardziej sportowy charakter, to nie mogło zabraknąć na przykład spoilera na tylnej klapie czy nieco bardziej dynamicznie wyglądającego przodu. Ale to detale.

Kabina Volkswagena ID.5 jest identyczna jak ta w ID.4. Ważniejsze są natomiast liczby, bo pomimo opadającej nisko linii dachu ID.5 wciąż zmieści niemal 550 litrów bagażu, a po złożeniu tylnej kanapy nawet 1561 litrów.

Producent podkreśla możliwość szybkiego ładowania „baterii”, co można wykonać z wykorzystaniem prądu zmiennego z mocą do 11 kW lub prądem stałym z mocą do 135 kW. Ta druga opcja pozwala w pół godziny zwiększyć zasięg od 320-390 km.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

REKLAMA