Volkswagen ID. Aero, czyli zapowiedź elektrycznej limuzyny

Volkswagen ID. Aero jest coraz bliżej seryjnej produkcji. To pierwsza w pełni elektryczna limuzyna niemieckiej marki, która na początek pojawi się w Chinach, a później także i u nas.

Volkswagen ID. Aero fot. materiały prasowe
Volkswagen ID. Aero

Volkswagen opublikował właśnie pierwsze oficjalne szkice projektowe nowego w pełni elektrycznego modelu, nazwanego ID. Aero. To przeznaczony na rynek chiński model klasy wyższej średniej o dynamicznej, opływowej linii nadwozia. Wyposażone w czworo drzwi auto ma oferować mnóstwo przestrzeni dla pasażerów, ale więcej dowiemy się w dniu premiery. Ta odbędzie się już 27 czerwca, dokładnie o godzinie 14.00, na wirtualnej platformie.

Ile wiemy już teraz na temat modelu ID. Aero? Na pierwszy rzut oka widać, że koncepcyjny samochód wyróżnia się aerodynamiczną sylwetką – stąd zapewne nazwa, a do tego jest po prostu elegancki i ma rywalizować choćby z samochodami Tesli. Jego długość sięgać będzie 5 metrów, czyli więcej niż choćby Volkswagen Passat, czy nawet BMW Serii 5.

Volkswagen ID. Aerofot. materiały prasowe
Volkswagen ID. Aero

Od strony technicznej wiemy jeszcze mniej, a przypuszczenia mówią o wykorzystaniu platformy MEB i akumulatora gromadzącego 84 kWh energii. Pozwolić ma on na pokonanie nawet 700 km na jednym ładowaniu, według cyklu WLTP, niemniej na dokładne dane jeszcze chwilę zaczekamy.

Produkcyjna wersja Volkswagena ID. Aero pojawi się na rynku w 2023 roku, uzupełniając rodzinę elektrycznych samochodów spod znaku ID. Na początek będzie to wyłącznie rynek chiński i tam auto pojawi się w połowie przyszłego roku. Z kolei wersja dla Europy i Ameryki Północnej nadejdzie niewiele później, bo także jeszcze w 2023 roku, a produkcją zajmą się zakłady w fabryce Volkswagena w Emden.

REKLAMA