REKLAMA

Volkswagen ID. Buggy (Genewa 2019)

Volkswagen ID. Buddy to jedna z premier salonu samochodowego w Genewie.

Volkswagen ID. Buggy (Genewa 2019) Auto Motor i Sport
Volkswagen ID. Buggy (Genewa 2019)

Studyjny ID. Buggy Volkswagena z napędem elektrycznym to współczesna interpretacja stylu plażowych pojazdów, które w latach 60. i 70. zdobyły ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych.

2+2-miejscowy samochód został skonstruowany na platformie MEB, służącej w koncernie Volkswagena do budowy modeli z napędem elektrycznym. Producent podaje, że koncepcja techniczna platformy umożliwia tworzenie modeli różniących się rozmiarami, wielkością akumulatorów i rodzajem układu napędowego, co pozwoli konstruować samochody należące do różnych klas.

Volkswagen ID. Buggy jest samochodem elektrycznym z napędem na tylne koła. Wyposażony został w silnik osiągający moc 150 kW/204 KM, ma akumulatory litowo-jonowe, a jego zasięg ma wynosić 250 kilometrów.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

Jednostka napędowa, dysponująca momentem obrotowym o wartości 310 Nm, zapewni autu przyspieszenie do setki w 7,2 sekundy i prędkość maksymalną 160 km/h (ograniczoną elektronicznie).

Volkswagen informuje też, że dzięki stacji szybkiego ładowania akumulatory ID. Buggy do pojemności 80 proc. będzie można naładować w ciągu pół godziny.

Stylistyka ID. Buggy od razu zdradza przynależność do marki Volkswagena. Model ma budowę modułową, a wnętrze wykonano w stylu minimalistycznym z wodoodpornych materiałów. Wewnątrz znajdziemy oczywiście nowoczesną technikę, m.in. wiele funkcji samochodu będzie obsługiwanych dotykowo, a zamiast zegarów zamontowano elektroniczne wyświetlacze.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA