REKLAMA

Volkswagen ID. Space Vizzion. Premiera

Na salonie samochodowym w Los Angeles światło dzienne ujrzał studyjny model z napędem elektrycznym - Volkswagen ID. Space Vizzion.

Volkswagen ID. Space Vizzion Materiały prasowe
Volkswagen ID. Space Vizzion
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Prezentacja Volkswagena ID.3 była nie lada wydarzeniem, które rozpoczęło nowy rozdział w historii Volkswagena. Marka idzie za ciosem i niebawem wprowadzi kolejne elektryczne modele. Jeden z nich zapowiadany jest przez pokazany w Los Angeles koncepcyjny ID. Space Vizzion.

Volkswagen ID. Space Vizzion – napęd

Volkswagen ID. Space Vizzion jest samochodem z napędem elektrycznym, opartym na platformie MEB. Do napędu pojazdu koncepcyjnego służy zamontowany z tyłu silnik elektryczny o mocy 275 KM, natomiast docelowo mogą tu być użyte dwa motory – po jednym dla każdej osi.

Łączna moc sięgać ma wartości 355 KM, a dzięki napędowi na cztery koła, ta wartość pozwoli na uzyskanie czasu przyspieszenia od 0 do 100 km/h na poziomie około pięciu sekund. Maksymalna prędkość sięgać ma 175 km/h.

Energia czerpana jest z akumulatora litowo-jonowego, który może zmagazynować 82 kWh, pozwalające na pokonanie nawet 590 kilometrów na jednym ładowaniu. Mówimy o pomiarach według normy WLTP.

Zobacz także: 680 KM w elektrycznym modelu Volkswagena

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID. Space Vizzion Materiały prasowe
Volkswagen ID. Space Vizzion

Volkswagen ID. Space Vizzion – nadwozie

Model ID. Space Vizzion jest określany przez producenta jako przestronne auto o praktyczności SUV-a i aerodynamice godnej auta klasy Gran Turismo. Rzeczywiście, współczynnik oporu powietrza jest niski i wynosi zaledwie 0,24. To jednak nie czyni z samochodu rasowego Gran Turismo.

Patrząc na Volkswagena ID. Space Vizzion widzimy raczej eleganckie kombi o cechach crossovera, co wcale nie umniejsza stylistyce auta. Wręcz przeciwnie, wygląda on świeżo i nowocześnie.

Samo nadwozie jest wyjątkowo długie, bo mierzy niemal 4,96 metra, przy 1,53 m wysokości i 1,9 metra szerokości. Rozstaw osi wynoszący blisko trzy metry zwiastuje dużą przestrzeń dla pasażerów.

W koncepcyjnym modelu zamontowano efektowne 22-calowe felgi, które prezentują się efektownie. Podobnie zresztą jak chowane na gładko klamki drzwi czy LED-owe oświetlenie z przodu w reflektorach i w „dziurawych” zderzakach, jak i z tyłu, w postaci listwy świetlnej.

Zobacz także: nowy Volkswagen Golf - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

REKLAMA

Volkswagen ID. Space Vizzion Materiały prasowe
Volkswagen ID. Space Vizzion

Volkswagen ID. Space Vizzion – wnętrze

Przy projektowaniu kabiny koncepcyjnego Volkswagena styliści korzystali z zalet płyty podłogowej MEB, niewielkich rozmiarów silnika czy płaskiego ułożenia akumulatorów, mieszczących się pod podłogą samochodu.

Materiały wykończenia wnętrza wykonane zostały z surowców naturalnych, jak choćby sztuczna skóra AppleSkin, w produkcji której wykorzystano odpady powstające podczas produkcji... soku jabłkowego.

Elegancko i nowocześnie wygląda deska rozdzielcza. Brak przycisków i obecność ekranów oraz gładkich powierzchni nadaje kokpitowi futurystycznego charakteru. Nie jest to jednak na tyle oderwane od współczesności, żeby nie mogło być zastosowane niemal bez zmian w modelu produkcyjnym.

Cyfrowy kokpit Volkswagena ID. Space Vizzion wyznacza nowy standard w dziedzinie intuicyjnej obsługi. Po raz pierwszy bowiem wszystkie ważne informacje podczas jazdy pojawiają się przede wszystkim na wyświetlaczu head-up, który w swoim działaniu wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Zobacz także: nowy Mitsubishi ASX wchodzi do salonów

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID. Space Vizzion Materiały prasowe
Volkswagen ID. Space Vizzion

Zamiast klasycznej tablicy rozdzielczej zastosowano tu jedynie niewielki ekran, na którym pojawiają się informacje potrzebne kierowcy do jazdy, a wiele funkcji obsługiwanych jest za pomocą oryginalnie wyglądającej kierownicy. Funkcje zwiększające komfort, zapewniające internetową łączność oraz pozwalające zarządzać pokładowymi urządzeniami skupiono z kolei na 15,6-calowym dotykowym ekranie.

Inne istotne dane kierowca odbiera automatycznie i intuicyjnie za pośrednictwem „ID. Light” – interaktywnego pasa świateł umieszczonego pomiędzy słupkami dachowymi A.

Model ID. Space Vizzion daje konkretny pogląd na to, jak będzie wyglądała seryjna wersja modelu, który zostanie zaprezentowany pod koniec 2021 roku i w różnych wersjach pojawi się na rynkach Ameryki Północnej, Europy i Chin.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA