REKLAMA

Volkswagen ID. Space Vizzion. Zapowiedź crossovera

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Los Angeles Volkswagen zaprezentuje kolejną odsłonę elektrycznej rodziny ID.

Volkswagen ID. Space Vizzion Materiały prasowe
Volkswagen ID. Space Vizzion
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen ID. Space Vizzion to koncepcyjny model, zapowiadający nadejście kolejnego elektrycznego samochodu niemieckiej marki. Swoją oficjalną premierę pojazd będzie mieć już 19 listopada, podczas Los Angeles Auto Show.

Volkswagen ID. Space Vizzion

Co o tym projekcie mówi producent? Opisuje go jako nowy model z rodziny ID., który został stworzony z myślą o nowej erze w motoryzacji i odzwierciedlający nowy sposób myślenia o mobilności. Według pomysłodawców, ID. Space Vizzion to nowatorskie kombi, które aerodynamiczną sylwetkę typową dla aut klasy Gran Turismo łączy z przestronnością SUV-a.

Można zatem powiedzieć, że projektanci szukają kolejnej niszy na rynku. Ma to być połączenie kombi, crossovera i pojazdu Gran Turismo. A wszystko to w jednym aucie z logo VW. Pod względem designu natomiast ID. Space Vizzion wyraźnie nawiązuje do stylistyki pozostałych modeli z rodziny ID., auto ma jednak własny charakter.

- Do tej pory modele z rodziny ID. pokazywały, co jest możliwe w przypadku samochodów elektrycznych w każdym typowym segmencie. ID. Space Vizzion to przedstawiciel nowej klasy – mówi o nowym projekcie Klaus Bischoff, szef Volkswagen Design.

Zobacz także: 70 nowych modeli Volkswagena do 2028 r.!

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen ID. Space Vizzion Materiały prasowe
Volkswagen ID. Space Vizzion

Volkswagen ID. Space Vizzion - konstrukcja

Volkswagen ID. Space Vizzion jest oparty na modułowej platformie MEB, skonstruowanej przez Volkswagena dla samochodów elektrycznych nowej ery. MEB w pełni wykorzystuje techniczne możliwości, które daje elektromobilność i zapewnia duży zasięg, dynamiczne właściwości jezdne i zupełnie nowy poziom łączności ze światem zewnętrznym.

Najnowszy model studyjny Volkswagena wyróżnia się bardzo dobrą aerodynamiką, którą zapewniają m.in. zaprojektowana pod tym kątem przednia część auta oraz dach, w których są wykonane otwory kierunkujące strugę powietrza.

Znakomita aerodynamika samochodu oraz nowoczesny i wydajny układ napędowy mają zapewnić modelowi ID. Space Vizzion zasięg do 590 kilometrów według normy WLTP lub 300 mil wg EPA.

Zobacz także: Volkswagen w elektrycznej ofensywie

REKLAMA

Volkswagen ID. Space Vizzion Materiały prasowe
Volkswagen ID. Space Vizzion

Jeśli chodzi o wnętrze ID. Space Vizzion, jest ono podporządkowana funkcjonalności. Urządzenia i systemy samochodu obsługuje się intuicyjnie za pomocą cyfrowego kokpitu. Elementy wnętrza wykonane zostały z ekologicznych materiałów, takich jak – na przykład – AppleSkin, czyli rodzaj nowej sztucznej skóry z udziałem resztek powstających przy produkcji soku jabłkowego.

Volkswagen ID. Space Vizzion to samochód studyjny, ale taki który zapowiada nadchodzący model produkcyjny, a nie jedynie dream car, który nie ma szans na kontynuację. W wersji produkcyjnej nowy elektryczny Volkswagen wyjedzie na ulice pod koniec 2021 roku. Auto będzie oferowane w różnych wersjach przygotowanych na rynki Ameryki Północnej, Europy oraz Chin.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA