Volkswagen Jetta – wersja na Europę

Volkswagen, Jetta
Volkswagen Jetta
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Sedan Volkswagena dostępny na rynku amerykańskim i zachwyca klientów dużo bardziej niż w Europie. Być może to dlatego właśnie tam zorganizowano premierę kolejnej generacji Jetty i tam rozpoczęto sprzedaż na długo przed rynkami krajów europejskich. Na naszym kontynencie Jetta nie potrafi zawojować list sprzedaży. Zobaczymy, czy uda się to nowemu modelowi.

Nowa Jetta jest o 9 centymetrów dłuższa w porównaniu do poprzednika (nowa - 4,64 metra , poprzednia - 4,55 metra. W Europie dostępna będzie z większą niż w USA liczbą jednostek napędowych do wyboru. Pod maską znajdą się turbodoładowane silniki TSI o pojemności 1,2- (105 KM), 1,4- (122 i 160 KM) i 2,0-litra (200 KM). W gronie silników wysokoprężnych będzie można wybrać miedzy 1.6 TDI o mocy 105 KM lub 2.0 TDI o mocy 140 KM.

Auto trafi do sprzedaży w trzech wersjach wyposażeniowych - Trendline, Comfortline i Highline. Na szczegółową konfigurację gamy na rynek polski musimy jeszcze chwilę poczekać.

W kwestii mechanicznej, oprócz szerszej gamy jednostek napędowych w porównaniu z wersją amerykańską, Jettę wyróżniać będzie jeszcze czterowahaczowe tylne zawieszenie, które zastępuje montowaną za oceanem prostą belkę skrętną.

W niemieckim cenniku obok nowej Jetty znajdziemy cenę 20 900 euro. Cena polska jeszcze nie została podana.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA