Volkswagen Passat – oficjalna premiera

Volkswagen, Passat
Volkswagen Passat
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 115 890 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Największą zmianą, jaką zauważamy patrząc po raz pierwszy na to auto jest pas przedni, który według materiałów prasowych stylistycznie nawiązuje do tego z flagowej limuzyny niemieckiej marki - modelu Phaeton, choć według nas równie blisko mu do Golfa.

Passat B7 jest minimalnie dłuższy o 4 milimetry od modelu B6 (ma teraz 4 769 mm), a szerokość i wysokość pozostały bez zmian (odpowiednio 1820 mm i 1,474 mm).

Pod maską nowego Passata będzie można spotkać szeroką gamę silników, o mocy od 105 do 300 KM. Najsłabszy na liście będzie 105-konny diesel 1.6 TDI, który ma zużywać jedynie 4,2 litra oleju napędowego na 100 km. Oprócz niego w ofercie silników wysokoprężnych znalazła się jeszcze jednostka dwulitrowa w odmianie 140- i 170-konnej.

Najsłabsza jednostka benzynowa to 1.4 TSI w wersji BlueMotion, o mocy 122 KM i średnim zużyciu paliwa wyliczonym na 5,8 l/100 km. Oprócz niej wybrać można 1,8-litrow TSI (160 KM), a 2,0-litrowe TSI (210 KM) oraz 3,6-litrowy silnik V6 o mocy 300 KM.

Passat będzie proponowany w niezmienionych wersjach wyposażenia - Trendline, Comfortline i Highline. Na szczegóły dotyczące konfiguracji na nasz rynek trzeba będzie jeszcze poczekać. Wiadomo, że na liście wyposażenia dodatkowego znajdą się takie ciekawostki jak system Dynamic Light Assist, dzięki któremu kamera steruje światłami drogowymi tak, by nie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka. Kolejną nowością będzie system awaryjnego hamowania, który będzie w stanie sam zatrzymać pojazd jadący z prędkością poniżej 30 km/h, co ma wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa podczas jazdy po mieście. Oby ów system był skuteczniejszy od zaprezentowanego w Volvo S60.

Rynkowy debiut nowego Passata zapowiadany jest na początek przyszłego roku.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA