REKLAMA

Volkswagen Passat po face liftingu

Volkswagen Passat przeszedł solidny face lifting. Chodzi jednak – póki co – o jego amerykańską wersję.

Volkswagen Passat (USA) Materiały prasowe
Volkswagen Passat (USA)
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 103 090 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Sprzedawany na rynku USA Volkswagen Passat nie jest tym samym modelem, co znany nam dobrze europejski Passat. Łączy je nazwa i ogólna koncepcja dużego sedana, ale różni niemal wszystko inne, na czele z płytą podłogową.

Teraz wersja amerykańska poddana została odświeżeniu, które ma pomóc Passatowi w walce z liderami tamtejszego rynku, jak Toyota Camry czy Honda Accord. Ale z racji tego, że sprzedaż niemieckiego sedana nie jest na najwyższym poziomie, zdecydowano na pozostawienie nieco już przestarzałej platformy PQ46, pozostawiając nowoczesną płytę MQB w spokoju.

Na zewnątrz nowy Volkswagen Passat zmienił się w subtelnym zakresie, choć modyfikacje są zauważalne. Sedan ma nieco zmienioną sylwetkę i mocniej opadającą linię dachu niż w poprzedniku.
Imponujących rozmiarów jest grill, upodobniony do innych nowych modeli niemieckiej marki.

Zobacz także: Toyota GR Supra - wielki powrót!

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Passat (USA) Materiały prasowe
Volkswagen Passat (USA)

W standardzie montowane są reflektory LED oraz diodowe lampy z tyłu. Tam też znajdziemy napis duży napis PASSAT, umieszczony wzorem Arteona na klapie bagażnika. Bazowy model jeździć będzie na kołach o średnicy 17 cali, natomiast zamówić będzie można również felgi 18- i 19-calowe.

W kabinie zmieniło się niewiele i wciąż mocno wieje tu nudą. Jest prosto i praktycznie do bólu. Zmienione zostały nawiewy, zestaw wskaźników czy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego. Więcej ma być za to dostępnych kolorów i materiałów tapicerskich, choć wszystko zamknie się w stonowanych barwach.

W wyposażeniu nowego Volkswagena Passata na rynek amerykański standardowo znajdzie się system informacyjno-rozrywkowy MIB II z pakietem SiriusXM, łącznością Apple CarPlay, Android Auto i MirrorLink. Poza tym skorzystać można z nawigacji, sterowania głosowego, podgrzewanych foteli z przodu i z tyłu, dwustrefowej klimatyzacji czy reflektorów adaptacyjnych.

Zobacz także: Ford i Volkswagen wyprodukują wspólne modele

REKLAMA

Volkswagen Passat (USA) Materiały prasowe
Volkswagen Passat (USA)

Pod maską nowego Passata nie znajdziemy już żadnego diesla, co jest pokłosiem afery Dieselgate, z Volkswagenem w roli głównej. Co ciekawe, nie będzie też żadnej wersji hybrydowej, z czego słynie choćby Toyota Camry, tak chętnie kupowana w USA.

Kierowcy będą musieli zadowolić się 2-litrowym silnikiem benzynowym, który wyciska moc 174 koni mechanicznych, przy wzroście momentu obrotowego, sięgającego teraz 281 Nm, zamiast poprzednich 249 Nm. Napęd trafia na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni automatycznej.

Odświeżony Volkswagen Passat trafi do salonów w USA latem tego roku. Kiedy możemy spodziewać się face liftingu europejskiej wersji Passata? Prawdopodobnie już w marcu na salonie samochodowym w Genewie, ale to jeszcze nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA