REKLAMA

Volkswagen Polo, Seat Arona i Ibiza - do serwisu

W nowym Volkswagenie Polo, Seacie Arona i Ibiza występuje problem z klamrą środkowego pasa bezpieczeństwa na tylnej kanapie. Wybrane samochody będą musiały zaliczyć wizytę w autoryzowanym serwisie.

Seat Arona - tylna kanapa
Seat Arona - tylna kanapa
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Koncern Volkswagen poinformował, że wada dotyczy wyłącznie modeli wyprodukowanych w 2017 (Ibizy) i 2018 roku (Polo, Arona). Usterka ujawnia się w bardzo rzadkich sytuacjach, np. podczas nagłej zmiany pasa ruchu z pięcioma pasażerami w kabinie. Może wtedy dojść do przypadkowego zwolnienia zatrzasku klamry lewego pasa bezpieczeństwa. Dlatego inżynierowie przeprojektowali zatrzask klamry pasa, co w przyszłości uniemożliwi przypadkowe odpięcie pasa.

REKLAMA

REKLAMA

Producent podkreśla, że wszystkie samochody są nadal bezpieczne w prowadzeniu, ale odradza korzystanie ze środkowego siedzenia tylnej kanapy tak długo, aż samochód będzie wyposażony w przeprojektowany zatrzask klamry pasa.

REKLAMA

W ciągu najbliższych kilku tygodni Volkswagen i Seat uruchomią akcję przywoławczą. Wszyscy właściciele otrzymają list z zaproszeniem do wizyty w autoryzowanym serwisie. Sprawdzenie zatrzasku oraz jego ewentualna wymiana będą bezpłatne.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA