Volkswagen Polo celebruje 40. urodziny

Volkswagen Polo obchodzi w tym roku 40. urodziny. Koncern z Wolfsburga postanowił to uczcić wydając na świat specjalną wersję samochodu.

Volkswagen Polo Original
Volkswagen Polo Original

W 1975 roku Volkswagen po raz pierwszy pokazał światu Polo. Od tamtego czasu na drogach pojawiło się ponad 14 milionów egzemplarzy tego modelu. 

Dlatego w roku, w którym wypadają czterdzieste urodziny małego Volkswagena, producent zadecydował o stworzeniu specjalnej wersji. Volkswagen Polo Original będzie dostępny w liczbie tysiąca egzemplarzy. Wszystkie modele będą pięciodrzwiowe, w specjalnych kolorach. Pod maską pojawi się jeden z sześciu wariantów napędowych. Na nadwoziu pojawi się plakietka "Original".

Na wyposażeniu standardowym pojawią się 16-calowe felgi Portago, automatyczna klimatyzacja, kamera cofania, system Front Assist z hamulcem awaryjnym, światła LED, aluminiowe nakładki na pedały oraz fotele ze wstawkami ze skóry. Cena Polo Original na niemieckim rynku to 19 950 euro. Podobnie skonfigurowany model, bez specjalnej wersji, będzie droższy o 1 119 euro.

Zobacz również:
REKLAMA