Volkswagen Polo – nowa generacja

Nowe Polo zadebiutuje jeszcze w tym roku. Oto garść informacji o nadchodzącym modelu.

VW Polo 2017
VW Polo 2017 fot. Shulte
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen Polo szóstej generacji zadebiutuje na wystawie IAA we Frankfurcie (we wrześniu). Samochód będzie oparty na zupełnie nowej płycie podłogowej MQB A0 (skróconej), z której jako pierwszy skorzystał Seat Ibiza. Nowe Polo ma być nieco większe, jego nadwozie będzie mierzyć prawdopodobnie nieco ponad 4 m. Dzięki temu spodziewamy się, że podobnie jak to jest w przypadku Ibizy, nowy model będzie oferować większy niż dotychczas bagażnik (teraz jego pojemność to 280 l) i więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu.

REKLAMA
 Volkswagen T-Cross
  
VW Polo 2017
VW Polo 2017 fot. Shulte
  
VW Polo 2017
VW Polo 2017 fot. Shulte
   
VW Polo 2017
VW Polo 2017 fot. Shulte

Nowe Polo zrzuci nieco masy, wg naszych źródeł do 70 kg, a jego podstawowa wersja ma ważyć mniej niż tonę. W gamie silnikowej pojawi się dwanaście wariantów, a nie jak dotychczas czternaście. Oprócz wersji z jednostkami benzynowymi pojawi się też opcja z napędem hybrydowym, za to  model napędzany tylko przez silnik elektryczny nie jest przewidywany. Pod maskę Polo trafią silniki 3- i 4-cylindrowe, w tym jednostki 1.0 TSI. Podstawowe nowe Polo ma mieć 1-litrowy silnik o mocy 70 KM, pod maskę trafi też nowy silnik 1.5 TSI o mocy 150 KM.

VW planuje też wprowadzenie odmiany GTI, którą miałby napędzać 2-litrowy, turbodoładowany silnik 4-cylindrowy. Jesteśmy ciekawi jak ta wersja wypadnie w porównaniu z 3-cylindrową, 1,5-litrową Fiestą ST. W czasach panowania crossoverów również Polo w jednej z odmian ma się przeobrazić w podniesionego malucha. Jego przewidywana nazwa to T-Cross i istnieje szansa, że ten model zobaczymy też w wersji z napędem 4x4.

 Test - VW Polo i czterech konkurentów Pierwsza jazda - VW Polo R WRC
  
Porównanie Ford Fiesta, Kia Rio, Peugeot 208, Renault Clio i VW Polo
 
Volkswagen Polo R WRC
   

Wyposażenie nowego Polo ma obejmować w pełni elektroniczne zegary i amortyzatory o zmiennej sile tłumienia. O takich elementach jak pełna łączność ze smartfonami nawet nie wspominamy.

Zobacz także:
REKLAMA