REKLAMA

Volkswagen Polo sedan, czyli Skoda Rapid w przebraniu

Volkswagen Polo sedan ma następcę i jest nią model oparty na Skodzie Rapid. Ale zaraz, jakie Polo sedan?

Volkswagen Polo sedan 2020 Volkswagen Polo sedan 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zacznijmy od tego , że mówimy o Volkswagenie Polo sedan z rynku rosyjskiego. Producent zaprezentował właśnie jego nowe wcielenie. Wbrew oczekiwaniom nie jest nim jednak Volkswagen Virtus, oparty na platformie MQB A0, zaprezentowany ponad dwa lata temu w Ameryce Środkowej.

Niemcy skorzystali ze znacznie tańszej alternatywy, która powstała jeszcze na płycie podłogowej PQ25, ma prostą konstrukcję i jest bardziej odporna na trudy rosyjskich dróg i warunków jazdy. W tym miejscu dochodzimy do sedna – Volkswagenem Polo sedan jest bowiem nie co innego, niż Skoda Rapid.

W związku z powyższym nazwa sedan nie do końca tu pasuje, bo Skoda Rapid była przecież liftbackiem i takie też rozwiązanie tylnej klapy przejął nowy rosyjski Polo sedan. Mamy więc trójbryłowe nadwozie i pojemny 550-litrowy bagażnik Skody Rapid, ale jednocześnie wygodną w użyciu dużą klapę, unoszoną wraz z tylną szybą.

Zobacz także: premiery Genewy 2020 - serwis specjalny

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Polo sedan 2020 Volkswagen Polo sedan 2020

Kiedy wiemy już, że nowe Polo sedan to Skoda Rapid w przebraniu, możemy zauważyć linie znane z czeskiego kompaktu. Zostały one jednak ubrane w nowe szaty, które unowocześniły wizualnie to auto. Przód w stylu nowych Volkswagenów, tył trochę w stylu Jetty. I mamy przepis na sukces.

Dodajmy do tego podniesiony prześwit i proste silniki. Ale po kolei. Prześwit wynoszący 17 centymetrów może zawstydzić niejednego SUV-a. Został on zgrabnie ukryty przez stylistów, ale kiedy spojrzeć na auto z profilu, nie da się nie zauważyć, że stoi on na szczudłach.

Volkswagen Polo sedan 2020

W kabinie samochodu znajdziemy spore podobieństwo do Skody Rapid, ale znów, nieco poprawione i unowocześnione. System informacyjno-rozrywkowy zyskał dotykowy ekran o przekątnej od 6,5 do 8,25 cali, a przed kierowcą znaleźć się może opcjonalny ekran wirtualnych zegarów o przekątnej 10,25 cala.

Zobacz także: elektryczny ID.3 to początek wysypu premier VW

REKLAMA

Volkswagen Polo sedan 2020 Volkswagen Polo sedan 2020

Na koniec silniki. Ciekawostką jest użycie starego, dobrego, benzynowego, wolnossącego silnika 1,6 MPI, który w bazowej odmianie generuje moc 90 KM, a w mocniejszej 110 KM. Standardowo jednostka połączona jest z 5-biegową skrzynią manualną, a 110-konny wariant opcjonalnie może dostać 6-biegowy automat.

Dla chętnych i bardziej zamożnych Volkswagen oferuje również nowocześniejsze 1,4 TSI, które wyciska moc 125 KM i jest sparowane z 7-biegowym automatem DSG.

Volkswagen Polo sedan będzie produkowany w rosyjskiej fabryce Volkswagen Group Rus w Kałudze. Sprzedaż ruszy latem tego roku.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA