Volkswagen Polo z przebiegiem 1 mln km w Polsce

Volkswagen Polo z 2004 roku ma na liczniku 1 milion kilometrów i wciąż jeździ po polskich drogach. Wyjątkowy egzemplarz przeszedł właśnie gruntowny przegląd.

Volkswagen Polo z przebiegiem 1 mln km
Volkswagen Polo z przebiegiem 1 mln km
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Widoczny na zdjęciach Volkswagen Polo czwartej generacji, należący do pana Sławomira, został kupiony w salonie marki Volkswagen w Piotrkowie Trybunalskim 26 kwietnia 2004 roku. Ma już więc przeszło trzynaście lat. Co czyni go tak wyjątkowym? Jego przebieg i stan techniczny.

REKLAMA

Samochód, napędzany silnikiem 1,4 TDI, początkowo zarejestrowany był jako pojazd ciężarowy. Używany był w firmie transportowej i służył do przewozu kierowców. Bardzo często zdarzało się, że miesięcznie Volkswagen Polo pokonywał nawet 15-20 tysięcy kilometrów miesięcznie! Po spełnieniu swojego zadania został przerejestrowany i do dziś jeździ po Polsce jako samochód osobowy.

- Jestem z Polo niezwykle zadowolony. Przez milion kilometrów i 13 lat eksploatacji samochód nigdy mnie nie zawiódł. Auto nigdy nie było ani holowane, ani transportowane lawetą. Samochód zbudował sobie i marce taką renomę, że teraz cała rodzina jeździ Volkswagenami  - powiedział Pan Sławomir, właściciel Polo z przebiegiem miliona kilometrów.

Samochód przeszedł właśnie gruntowny przegląd w serwisie Autoweber w Zduńskiej Woli. Podczas przeglądu wymieniony został rozrząd, wszystkie filtry, pióra wycieraczek oraz przednie tarcze i klocki hamulcowe.

REKLAMA

REKLAMA

- Samochód wzbudził sporą sensację w warsztacie. Nieczęsto wykonuję przeglądy serwisowe przy przebiegu 1 miliona kilometrów. Jak na taki przebieg, Polo pana Sławomira jest w bardzo dobrym stanie. Poza czynnościami związanymi z okresowym przeglądem wymieniliśmy jedynie amortyzatory pokrywy bagażnika oraz mechanizm przednich wycieraczek. Jestem przekonany, że ten egzemplarz przejedzie jeszcze wiele kilometrów - powiedział mechanik, który wykonywał przegląd Polo.

Jaka jest recepta na bezawaryjny przebieg miliona kilometrów? - Należy wybrać dobre auto, a takim na pewno jest Volkswagen Polo. Następnie trzeba o nie dbać i regularnie je serwisować. Po gruntownym serwisie jestem przekonany, że idziemy z Polo na rekord, rozpoczynamy podróż do drugiego miliona kilometrów. 25 okrążeń Ziemi po równiku, bo taki dystans Polo już przejechało, to dla nas za mało. Chcemy więcej! - mówi szczęśliwy właściciel Polo.

Do dzisiaj Volkswagen sprzedał na świecie 14 milionów egzemplarzy Polo pięciu generacji. Miesiąc temu w Berlinie została zaprezentowana najnowsza, już szósta generacja małego Volkswagena. Jego wysoką bezawaryjność potwierdzają badania niezależnych instytucji. Na potwierdzenie niech służy fakt, że w najnowszym Raporcie DEKRA Volkswagen Polo zajął wysokie trzecie miejsce w klasie małych aut z przebiegiem od 100 do 150 tys. km. 

Zobacz także:
REKLAMA