REKLAMA

Volkswagen SEDRIC w nowej odsłonie

Rok po światowej premierze modelu SEDRIC koncern Volkswagen zaprezentował najnowszą wersję koncepcyjnego, w pełni autonomicznego pojazdu SEDRIC School Bus.

Volkswagen SEDRIC
Volkswagen SEDRIC
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Najnowsza wersja koncepcyjnego SEDRICA (SEDRIC = SElf DRIving Car) to krok w kierunku realizacji zapowiedzi Grupy Volkswagena, w myśl której w najbliższych kilku latach koncern ma objąć rolę światowego lidera w dziedzinie autonomicznych pojazdów.

SEDRIC został pokazany publicznie po raz pierwszy podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2017 roku. Od tego czasu ten pierwszy pojazd koncepcyjny stworzony przy współpracy kilku marek koncernu Volkswagen jest polem doświadczalnym dla rozwiązań z zakresu autonomicznej jazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen SEDRIC
Volkswagen SEDRIC

W ciągu roku uzyskano zasadniczy postęp w rozwoju systemu Self-Driving, a także systemów rozpoznających otoczenie oraz analizujących informacje na temat ruchu drogowego. W parze z postępem w technologii systemu Self-Driving idą prace nad stylistyką modelu, rozwiązaniami z zakresu User Experience, bezpieczeństwem i komfortem jazdy.

Po pra-SEDRICU, SEDRICU 42 i SEDRICU Nightlife teraz pojawia się kolejny członek rodziny – SEDRIC School Bus. Jego nadwozie i wnętrze utrzymane w stylu autobusu szkolnego sprawiają, że SElf DRIving Car bardzo dobrze nadaje się jako środek transportu dla młodego pokolenia.

REKLAMA

Volkswagen SEDRIC
Volkswagen SEDRIC

Koncept SEDRIC przewiduje możliwość przywołania za pośrednictwem przycisku OneButton autonomicznego pojazdu elektrycznego, który wygodnie przewiezie użytkownika z miejsca na miejsce. W ten sposób łatwo, bezpiecznie i atrakcyjnie można np. przebyć drogę do szkoły.

Jednobryłowa sylwetka, masywne elementy karoserii i przestronne wnętrze, a do tego atrakcyjne żółto-czarne nadwozie ze stylizowanym graffiti podkreśla, że SEDRIC jest alternatywą dla tradycyjnego autobusu szkolnego.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen SEDRIC
Volkswagen SEDRIC

Młodzieżowy styl widać także w jego wnętrzu. Aluminiowe pojemniki z kolorowymi naklejkami tworzą podstawę dla dwóch z czterech siedzeń. Stosownie do zainteresowań młodych pasażerów we wnętrzu znajduje się wielkoformatowy ekran OLED systemu multimedialnego, którym jest cała przednia szyba. Skorzystanie z niego znacznie urozmaici czas podróży do szkoły lub powrotu do domu.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA