Volkswagen Scirocco – rusza do ataku

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

VW Scirocco świętował debiut na tegorocznym salonie genewskim. Aby dobrze "wstrzelić się" w rynek, VW umieścił w internecie dwa filmy prezentujące Scirocco "w akcji".

Pierwszy klip został nazwany "3D", drugi natomiast "Pursuit" czyli "pościg". "3D" to komputerowo wygenerowana produkcja, ukazująca auto zarówno z zewnątrz, jak i w środku. W "pościgu", VW Scirocco pokazane jest jako znakomite auto ... do ucieczki.

VW Scirocco dostępny będzie z 3 silnikami benzynowymi i jednym turbodieslem. Do wyboru będą motory o pojemności 1.4 litra w dwóch wariantach mocy (140 i 160 KM), oba turbodoładowane. Na szczycie oferty stoi dwulitrowy silnik TFSI, który legitymuje się mocą 200 koni mechanicznych.

Frakcję wysokoprężną reprezentuje 2-litrowy motor o mocy 140 koni mechanicznych. Mocniejszy silnik 1.4 TSI będzie opcjonalnie sprzężony z nową, 7-biegową skrzynią DSG; starszą, 6 biegową DSG znajdziemy w opcji do najmocniejszej wersji.

Według Volkswagena, Scirocco to "sportowe auto dla ludu". W środku pojadą tylko 4 osoby, które mają do dyspozycji bagażnik o pojemności 292 litrów. Dzięki muskularnej budowie samochód wygląda bardzo bojowo.

Ceny auta na rynku polskim nie są jeszcze znane.

Źródło: volkswagen.com/

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA