[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Volkswagen T-Cross – nowe informacje

W oczekiwaniu na premierę Volkswagena T-Crossa producent przekazuje kolejne informacje, tym razem dotyczące możliwości przewozowych tego niedużego SUV-a. Premiera modelu planowana jest na jesień tego roku.

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross

T-Cross to najmniejszy SUV Volkswagena, ale – jak mówi producent – ma szansę okazać się naprawdę wielki. Na razie jest częściowo zamaskowany, ale prace nad ostatecznym kształtem seryjnej wersji toczą się na pełnych obrotach.

Światowa premiera tego modelu odbędzie się jeszcze tej jesieni, a wiosną 2019 roku T-Cross wejdzie do sprzedaży. Do tego czasu Volkswagen będzie ujawniać kolejne szczegóły dotyczące nowego modelu. Teraz przedstawia klip, w którym zawodowi hokeiści drużyny Grizzlys Wolfsburg pakują do jego wnętrza swój sportowy ekwipunek. T-Cross bez problemu mieści całe wyposażenie i samych graczy na dokładkę.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross

Przestronność w nowym SUV-ie Volkswagena uzyskano dzięki modułowej platformie podłogowej MQB, na której T-Cross został skonstruowany. Przednią oś samochodu umieszczono jak najbliżej przodu, przez co wzrósł rozstaw osi, a to z kolei pozwoliło stworzyć większe wnętrze i większy bagażnik.

A właśnie pojemność bagażnika można dostosowywać do chwilowych potrzeb przesuwając tylną kanapę. Co ważne, ta możliwość istnieje w każdej wersji T-Crossa. Odsunięcie kanapy w tył sprawia, że siedzący na niej pasażerowie mają więcej miejsca na nogi, z kolei przesunięcie kanapy jak najdalej do przodu powoduje, że pojemność bagażnika zwiększa się z 385 do 455 litrów.

REKLAMA

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross

Maksymalna pojemność oznacza, że T-Cross ma największy bagażnik spośród samochodów swojej klasy. Ponadto oparcie kanapy można dzielić (w stosunku 60:40) oraz złożyć. W tym drugim wypadku powstaje równa powierzchnia, a przez to jeszcze więcej miejsca (1 281 litrów) na hokejowy sprzęt, rowery albo deski surfingowe. Wszechstronność T-Crossa wzrasta dodatkowo dzięki możliwości złożenia oparcia fotela pasażera z przodu.

Charakterystyczne dla pojazdów typu SUV są wysoko umieszczone fotele. Siedziska przednich foteli T-Crossa znajdują się na wysokości 597 mm, a trzech znajdujących się z tyłu – na wysokości 652 mm. Zarówno to, jak i większy prześwit auta sprawiają, że kierowca i pasażerowie mają bardzo dobrą widoczność z wnętrza pojazdu.

„I am more” – tak brzmi hasło, które będzie towarzyszyło rynkowej premierze nowego modelu Volkswagena. Hasło pojawi się w czterech wersjach:

  • „I am practical” – większa przestrzeń i większe możliwości różnorodnego kształtowania wnętrza;
  • „I am cool” – wyrazista stylistyka i maksymalna indywidualność;
  • „I am intuitive” – cyfrowy i skomunikowany z otoczeniem;
  • „I am safe” – jeden z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij