[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Volkswagen T-Cross – pierwsze zdjęcie

Volkswagen przygotowuje się do premiery modelu T-Cross, który w gamie niemieckiego producenta będzie najmniejszym SUV-em. Jego konstrukcyjnym bliźniakiem będzie Seat Arona.

Volkswagen T-Cross Volkswagen T-Cross

Najmniejszy SUV, czy też crossover, Volkswagena nazywa się T-Cross i będzie mniejszym bratem T-Roca. Oficjalny debiut zaplanowany jest na jesień, ale już teraz producent uchyla rąbka tajemnicy. Wcześniej, w wersji koncepcyjnej, model widzieliśmy na salonie samochodowym w Genewie.

Na przedstawionym zdjęciu, a właściwie szkicu, widać tył samochodu, z efektownym pasem łączącym tylne światła. Z kolei przód jest charakterystyczny dla innych, ostatnich modeli marki, jak choćby T-Roc.

Auto prezentuje się atrakcyjnie i zadziornie, a czarne nakładki z tworzywa sztucznego, spoiler nad tylną szybą, masywny zderzak i relingi dachowe sprawiają, że auto wygląda na potężniejsze, niż jest w rzeczywistości.

REKLAMA

REKLAMA

Bo sam w sobie Volkswagen T-Cross wielki nie jest. Rozmiarami jest zbliżony do Seata Arony, z którym dzieli między innymi płytę podłogową, nazwaną MQB A0. T-Cross ma dokładnie 4107 milimetrów długości, ale według producenta kabina oferuje „zaskakująco dużo” miejsca dla pasażerów.

Praktyczność małego SUV-a zwiększyć ma przesuwna kanapa tylna, dzięki czemu można wybrać między większym bagażnikiem, a przestrzenią na kolana pasażerów drugiego rzędu.

Volkswagen obiecuje też, że model T-Cross będzie jednym z najbezpieczniejszych samochodów w klasie, dzięki swojej konstrukcji i wyposażeniu w liczne systemy bezpieczeństwa. W standardzie będą to m.in. Front Assist i Lane Assist.

Jeśli chodzi o design kabiny, tu możemy się na razie jedynie domyślać, że czerpać będzie z nowego Polo. Stamtąd też weźmie gamę silników, która składać się ma z trzycylindrowego motoru 1.0 TSI i czterocylindrowego 1.5 TSI.

REKLAMA

W kwestii diesla, którym mógłby być 1.6 TDI, czekamy na potwierdzenie, czy takowy w ogóle będzie montowany w T-Crossie, czy też, wzortem choćby nowej Skody Fabii, diesla pod maską nie znajdziemy wcale.

Nie wiemy też, czy Volkswagen T-Cross będzie oferowany z napędem na cztery koła, czy też wyłącznie na przednią oś. To drugie rozwiązanie zyskuje w ostatnich latach na popularności, nawet wśród znacznie większych SUV-ów.

Oficjalny debiut Volkswagena T-Crossa jesienią. Bliżej daty premiery dowiemy się więcej odnośnie tego modelu i jego danych technicznych.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij