REKLAMA

Volkswagen T-Cross - polska premiera

Volkswagen T-Cross oficjalnie zadebiutował w Polsce, w zaledwie miesiąc po światowej premierze w Amsterdamie.

Volkswagen T-Cross polska premiera Materiały prasowe
Volkswagen T-Cross polska premiera
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na branżowych targach Fleet Market, odbywających się już po raz 10. w Warszawie, Volkswagen zaprezentował po raz pierwszy w Polsce swój najnowszy model – crossovera o nazwie T-Cross. Model ten będzie piątym SUV-em Volkswagena w Polsce, obok T-Roca, Tiguana, Tiguana Allspace i Touarega.

Nowy model skonstruowano w oparciu o modułową platformę MQB, która umożliwiła przesunięcie przedniej osi pojazdu daleko w przód i uzyskanie bardzo krótkich zwisów. Przy nadwoziu, którego długość wynosi 4,11 metra (o 12 cm mniej niż w T-Rocu), rozstaw osi liczy aż 2,56 metra i w stosunku do długości nadwozia jest duży.

To umożliwiło z kolei stworzenie przestronnej kabiny, w której może wygodnie podróżować pięciu pasażerów. Dostosowanie wnętrza do chwilowych potrzeb umożliwia przesuwana kanapa, której położenie można regulować w zakresie 14 cm – raz, żeby zapewnić pasażerom siedzącym z tyłu więcej miejsca na nogi, innym razem, by powiększyć bagażnik.

Zobacz także: Volkswagen Tarok - nowy pick-up

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen T-Cross Materiały prasowe
Volkswagen T-Cross, fot. Volkswagen

Sam bagażnik ma pojemność od 385 do 455 litrów – sporo, jak na auto tej wielkości. Dzięki oparciu tylnej kanapy, które można składać częściowo lub w całości, powstaje przedział bagażowy o równej podłodze i pojemności 1 281 litrów. Składa się również oparcie fotela pasażera z przodu (opcja).

Początkowo do T-Crossa będą oferowane cztery oszczędne silniki z turbodoładowaniem. Dwie trzycylindrowe benzynowe jednostki TSI o pojemności 1,0 litra, wyposażone w filtr cząstek stałych, mają moc 95 KM oraz 115 KM.

Czterocylindrowy silnik benzynowy 1.5 TSI osiąga z kolei moc 150 KM. Ofertę uzupełni natomiast czterocylindrowy diesel 1.6 TDI, uzyskujący moc 95 KM. Wszystkie jednostki spełniają normę emisji spalin Euro 6d-temp. Zależnie od rodzaju silnika moment obrotowy jest przenoszony do kół przedniej osi za pośrednictwem pięcio- lub sześciobiegowej mechanicznej skrzyni biegów albo za pomocą 7-biegowej przekładni DSG.

Zobacz także: nowy Volkswagen Passat NMS na zdjęciach

REKLAMA

Volkswagen T-Cross Materiały prasowe
Volkswagen T-Cross, fot. Volkswagen

Nowy T-Cross jest seryjnie wyposażony w wiele systemów asystujących, które dotychczas były znane z aut wyższych klas. Jest to m.in.:

  • system Front Assist monitorujący przestrzeń przed autem, wyposażony w funkcje rozpoznawania pieszych na jezdni oraz hamowania awaryjnego,
  • system Lane Assist utrzymujący samochód na wybranym pasie ruchu,
  • system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu,
  • aktywny system ochrony pasażerów,
  • Blind Spot Detection ułatwiający zmianę pasa ruchu,
  • powiązany z BSD system wspomagający parkowanie.

W ramach wyposażenia dodatkowego są dostępne czujnik monitorujący zmęczenie kierowcy, aktywny tempomat ACC oraz system automatycznego parkowania Park Assist.

Volkswagen T-Cross ma wszystko, by stać się rynkowym hitem. Podstawowa wersja auta dostępna będzie w cenie od 69 790 złotych, za wersję z silnikiem 1.0 TSI o mocy 95 KM.

Zobacz także: Szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Przy okazji premiery crossovera przypomnijmy, że w 2020 roku na rynku zadebiutuje ID. CROZZ – pierwszy SUV Volkswagena wyposażony w napęd wyłącznie elektryczny.

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA