Volkswagen T-Cross – znamy cenę

Volkswagen T-Cross polską premierę miał w zaledwie miesiąc po światowym debiucie. Teraz znamy ceny modelu.

Volkswagen T-Cross Materiały prasowe
Volkswagen T-Cross, fot. Volkswagen
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po premierach w Amsterdamie, a następnie w Szanghaju i w Sao Paulo, a pod koniec listopada także w Polsce, przyszedł czas na rozpoczęcie sprzedaży nowego Volkswagena T-Crossa. Bazowy model został u nas wyceniony na niespełna 70 tys. złotych.

Nowy model skonstruowano w oparciu o modułową platformę MQB, która umożliwiła przesunięcie przedniej osi pojazdu daleko w przód i uzyskanie bardzo krótkich zwisów. Przy nadwoziu, którego długość wynosi 4,11 metra (o 12 cm mniej niż w T-Rocu), rozstaw osi liczy aż 2,56 metra i w stosunku do długości nadwozia jest duży.

To umożliwiło z kolei stworzenie przestronnej kabiny, w której może wygodnie podróżować pięciu pasażerów. Dostosowanie wnętrza do chwilowych potrzeb umożliwia przesuwana kanapa, której położenie można regulować w zakresie 14 cm – raz, żeby zapewnić pasażerom siedzącym z tyłu więcej miejsca na nogi, innym razem, by powiększyć bagażnik.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników - kiedy?

Sam bagażnik ma pojemność od 385 do 455 litrów – sporo, jak na auto tej wielkości. Dzięki oparciu tylnej kanapy, które można składać częściowo lub w całości, powstaje przedział bagażowy o równej podłodze i pojemności 1 281 litrów. Składa się również oparcie fotela pasażera z przodu (opcja).

Volkswagen T-Cross Materiały prasowe
Volkswagen T-Cross, fot. Volkswagen

Najnowszy SUV Volkswagena jest wyposażony w nowoczesne systemy łączności. Wśród nich można wymienić bezprzewodowe ładowanie smartfona, a także cztery wejścia USB (dwa z przodu i dwa z tyłu kabiny), które pozwalają także na połączenie telefonu z samochodem i odtwarzanie ulubionej muzyki.

W ramach opcji są ponadto oferowane system „Keyless Access” zapewniający bezkluczykowy dostęp do auta i bezkluczykowe uruchamianie silnika, a także cyfrowy kokpit z 8-calowym dotykowym ekranem multimediów oraz z wyświetlaczem „Active Info Display” najnowszej generacji.

Miłośnikom dobrego brzmienia spodoba się z kolei opcjonalny system dźwiękowy „Beats” m.in. z 8-kanałowym wzmacniaczem o mocy 300 wat oraz z osobnym subwooferem umieszczonym w bagażniku auta. 

Zobacz także: ósme wcielenie Volkswagena Golfa nadchodzi!

Nowy T-Cross ma w wyposażeniu systemy asystujące, które do tej pory stosowano w samochodach wyższych klas. Standardowo w znajdują się tu systemy:

  • Front Assist monitorujący przestrzeń przed autem, wraz z funkcjami rozpoznawania pieszych i hamowania awaryjnego,
  • Lane Assist utrzymujący samochód na obranym pasie ruchu,
  • system wspomagający ruszanie pod górę.

W ramach wyposażenia dodatkowego są dostępne czujnik monitorujący zmęczenie kierowcy, aktywny tempomat ACC oraz system Park Assist ułatwiający parkowanie. 

Volkswagen T-Cross Materiały prasowe
Volkswagen T-Cross, fot. Volkswagen

W chwili rozpoczęcia przedsprzedaży nowy T-Cross jest oferowany z dwoma silnikami benzynowymi do wyboru. Obydwie jednostki 1.0 TSI mają po trzy cylindry i filtr cząstek stałych; ich moc wynosi 95 KM oraz 115 KM. Obydwa silniki spełniają wymagania najnowszej normy emisji spalin Euro 6d-TEMP.

Jak wspomnieliśmy, podstawowy model 1.0 TSI o mocy 95 KM, z 5-biegowym manualem, kosztuje od 69 790 zł. Wyższa wersja Life to wydatek 73 890 złotych. Mocniejszy wariant 115-konny z 6-biegową przekładnią wyceniono na 76 190 zł, a dopłata do skrzyni DSG wynosi w tym przypadku 7400 zł. Topowa wersja Style, z silnikiem o mocy 115 KM i skrzynią DSG kosztuje natomiast od 91 090 złotych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz również:
REKLAMA