REKLAMA

Volkswagen T-Roc R. Cena i wyposażenie

Można już zamawiać nowego Volkswagena T-Roca w sportowej wersji R. Auto jest przeszło dwukrotnie droższe od bazowego modelu.

Volkswagen T-Roc R Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Modele samochodów Volkswagena z literą R w nazwie zawsze zwiastują spore emocje. Nie inaczej będzie w przypadku Volkswagena T-Roca R, który uzupełnia właśnie ofertę tego popularnego SUV-a.

Volkswagen T-Roc R - silnik i napęd

Do napędu Volkswagena T-Roca R służy czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 2.0 TSI. Jednostka ta generuje maksymalną moc 300 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm, które przekładają się na znakomite osiągi T-Roca R.

Volkswagen T-Roc R seryjnie jest wyposażony w 7-biegową przekładnię automatyczną z dwoma sprzęgłami, a w utrzymaniu jak najlepszej trakcji pomaga napęd na cztery koła 4MOTION. Osiągi T-Roca R są godne innych modeli spod znaku „R”.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje modelowi T-Roc R zaledwie 4,8 sekundy, a maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Sportowo zestrojone układy – zawieszenia i kierowniczy oraz układ hamulcowy z 17-calowymi tarczami hamulcowymi z przodu zapewniają T-Rocowi R bardzo precyzyjne prowadzenie i dużą zwinność.

Zobacz także: najchętniej kupowane modele aut na świecie

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen T-Roc R Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc R

Volkswagen T-Roc R – cena

Volkswagen T-Roc R kosztuje w Polsce od 171 790 zł. Zważywszy na fakt, że bazowy model T-Roca, z silnikiem 1,0 o mocy 115 KM, kosztuje od 84 tys. złotych, w cenie topowej wersji dostaniemy dwa egzemplarze modelu w podstawowej wersji.

Wersję T-Roc R dzieli jednak od bazowej odmiany prawdziwa przepaść. Zarówno jeśli chodzi o silnik i napęd, jak i prowadzenie, na wyposażeniu skończywszy. Ten już w podstawowej wersji ma bardzo bogate wyposażenie. Co dostaniemy w tej cenie?

Sportowy styl T-Roca R podkreślają liczne detale na zewnątrz i w kabinie. Osłonę chłodnicy zdobi srebrna, wykonana z anodowanego aluminium listwa, która biegnie przez całą szerokość auta. Typowy dla wersji „R” jest przedni zderzak lakierowany w kolorze nadwozia. W jego zewnętrznych częściach zintegrowano pionowe światła do jazdy dziennej. W górnej części zderzaka z tyłu umieszczono atrapy wylotów powietrza, a u dołu – dyfuzor w kontrastowym kolorze.

Zobacz także: nowe znaki na polskich drogach od połowy sierpnia

REKLAMA

Volkswagen T-Roc R Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc R

Układ wydechowy z podwójnymi końcówkami po obydwu stronach auta jest charakterystyczny dla modelu „R”. Za dopłatą T-Roca R można wyposażyć w układ wydechowy „R Performance”, z końcowymi tłumikami z tytanu. T-Roc R seryjnie jest wyposażony w 18-calowe obręcze kół „Spielberg” wykonane z lekkich stopów.

Opcjonalnie dostępne są także 19-calowe, matowe obręcze kół „Pretoria Dark Graphite” w kolorze ciemnego grafitu.

Wybrane elementy wyposażenia seryjnego:

 • pakiet systemów bezpieczeństwa
 • napęd na cztery koła 4MOTION
 • 7-biegowa przekładnia DSG
 • progresywny układ kierowniczy
 • sportowo zestrojone zawieszenie
 • profil jazdy „Race”
 • kontrola startu „Launch control”
 • 18-calowe obręcze kół „Spielberg” z lekkich stopów
 • 17-calowe tarcze hamulcowe z przodu

Wybrane elementy wyposażenia dodatkowego:

 • układ wydechowy „R Performance”
 • 19-calowe obręcze kół „Pretoria Dark Graphite” z lekkich stopów,
  w kolorze ciemnego grafitu
 • matowe elementy wykończenia wnętrza w kolorze Lapiz Blue
 • zawieszenie o regulowanej sile tłumienia DCC
 • system audio firmy „Beats”

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA