REKLAMA

Volkswagen T-Roc R Concept w Genewie

Na salonie samochodowym w Genewie Volkswagen zaprezentuje koncepcyjną wersję modelu T-Roc R.

Volkswagen T-Roc R Concept Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc R Concept

Wiadomość o nadejściu rasowej odmiany popularnego Volkswagena T-Roca nie jest w zasadzie żadnym zaskoczeniem. Samochód, póki co w mocnym kamuflażu, był już bowiem nawet widziany na Północnej Pętli toru Nurburgring, gdzie przechodził ostatnie testy.

Volkswagen T-Roc R - na razie koncept

Teraz Volkswagen opublikował pierwszy oficjalny szkic Volkswagena T-Roc R Concept. Dlaczego Concept? Otóż póki co auto nie jest w pełni gotowe do debiutu, ale spodziewamy się, że wersja koncepcyjna, którą zobaczymy za niespełna trzy tygodnie na salonie samochodowym w Genewie będzie zasadniczo modelem przedprodukcyjnym, bliskim ostatecznemu.

Widoczny na szkicu koncepcyjny T-Roc R ma zmieniony pas przedni. Zasadnicze modyfikacje objęły przedni zderzak, gdzie w miejscu osobnych wlotów powietrza otoczonych świetlną listwą LED znajdzie się duży wlot powietrza, z solidną obramówką dodającą nieco pazura.

Na szkicu widać także srebrno-czarne obręcze kół, a nad nimi nieco poszerzone błotniki. Model koncepcyjny pozbawiony jest klamek, ale te z pewnością zobaczymy w modelu produkcyjnym. Swoją drogą, brak klamek i rozświetlenie tylnej części auta sprawia, że wygląda ono jak trzydrzwiowe, co pasowałoby do sportowego charakteru wersji R.

Zobacz także: Ford i Volkswagen wyprodukują wspólne modele

REKLAMA

Volkswagen T-Roc R - silnik

Co znajdziemy pod maską Volkswagena T-Roca R? Jako że producent wyposaży topową odmianę w wiele elementów pochodzących z Volkswagena Golfa R, spodziewamy się też identycznego silnika.
Mowa o 2-litrowym, turbodoładowanym motorze benzynowym, generującym 310 koni mechanicznych, współpracującym z siedmiostopniową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową DSG. Napęd przekazywany będzie na cztery koła.

Volkswagen T-Roc R ma być praktyczną alternatywą dla Volkswagena Golfa R. Jak mówi o nim producent, T-Roc R jest stylowym samochodem, który łączy użyteczność SUV-a z dynamiką kompaktowego hatchbacka.

Volkswagen T-Roc Cabriolet w kolejce

To nie koniec rozwijania rodziny modelu T-Roc. Oprócz zapowiadanej właśnie wersji T-Roc R producent wprowadzi niebawem zaskakującą odmianę T-Roc Cabriolet. Na jej debiut musimy jednak jeszcze trochę zaczekać.

Taka kolej rzeczy zupełnie nie dziwi, jeśli przyjrzeć się zarówno polityce Volkswagena, stawiającej na SUV-y i crossovery, jak i popularności samego T-Roca. Od momentu debiutu w listopadzie 2017 roku Volkswagen sprzedał już przeszło 200 tys. egzemplarzy kompaktowego SUV-a.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA