REKLAMA

Volkswagen T-Roc będzie... kabrioletem!

Pierwszy kabriolet Volkswagena, stworzony na bazie SUV-a, dostał właśnie zielone światło od szefostwa Volkswagena. Nadchodzi T-Roc cabrio.

Volkswagen T-Roc cabrio
Volkswagen T-Roc cabrio
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 87 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen zaskoczył wszystkich, zapowiadając wprowadzenie na rynek swojego pierwszego kabrioletu, zbudowanego na bazie SUV-a. Tego typu modele to rzadkość - lata temu był Nissan Murano, teraz w salonach mamy Range Rovera Evoque. Niedługo dołączy do niego Volkswagen T-Roc cabrio.

Produkcja modelu rozpocznie się w pierwszym półroczu 2020 roku w Osnabrück. Rada nadzorcza koncernu Volkswagen, na swoim ostatnim posiedzeniu, przeznaczyła dla fabryki ponad 80 milionów euro. Tą decyzją Volkswagen nawiązuje do tradycji budowy kabrioletów przez załogę fabryki w Osnabrück i zapewnia jej miejsca pracy. 

REKLAMA

REKLAMA

- Volkswagen staje się marką, w której coraz większą rolę odgrywają SUV-y. T-Roc wyznacza dzisiaj standardy w klasie kompaktowych modeli tego typu, kabriolet to jego kolejna odmiana niosąca z sobą duży ładunek emocjonalny. - powiedział Dr Herbert Diess, prezes zarządu marki Volkswagen.

SUV-y mają dzisiaj decydujący wpływ na wzrost sprzedaży marki Volkswagen. Tiguan z liczbą 720 tys.  sprzedanych egzemplarzy znalazł się w 2017 roku w grupie dziesięciu najczęściej kupowanych modeli na świecie i zalicza się do pierwszej trójki najpopularniejszych SUV-ów.

Do 2020 roku marka zamierza rozszerzyć swoją ofertę aut tego typu do 20 modeli i około 40 procent sprzedawanych Volkswagenów będą wtedy stanowić SUV-y. Dzięki T-Rocowi w wersji cabrio Volkswagen wzmocni swoją pozycję w segmencie kompaktowych SUV-ów, a właśnie ten segment aut rośnie dzisiaj najmocniej w całej branży samochodowej.

REKLAMA

Dzięki zainwestowaniu ponad 80 milionów euro w produkcję nowego kabrioletu w fabryce w Osnabrück zostaną zmodernizowane technologie produkcyjne, montaż i logistyka. Docelowo w zakładzie ma powstawać do 20 tys. egzemplarzy tego modelu rocznie.

Volkswagen Osnabrück GmbH zatrudnia 2300 pracowników. Na trzech liniach produkcyjnych w 2017 roku powstało ponad 76 tys. samochodów. Z taśm fabryki zjeżdżają dzisiaj Volkswagen Tiguan oraz Porsche Cayman, poza tym w zakładzie w Osnabrück lakierowana jest część nadwozi Skody Fabii. Od powstania Volkswagen Osnabrück GmbH w 2011 roku wyprodukowano tam ponad 280 tys samochodów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA