Volkswagen T-Roc coraz bliżej premiery

Volkswagen T-Roc, nowy SUV, pozycjonowany poniżej Tiguana, zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 sierpnia.

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Model T-Roc będzie mniejszy od Tiguana i bardziej lifestylowy. Samochód stawi czoła takiej konkurencji jak Toyota C-HR czy Nissan Qashqai. W przyszłym roku dołączy do niego jeszcze jeden, mniejszy model – T-Cross, pozycjonowany w segmencie B.

REKLAMA

Jak zapowiedział Volkswagen, model T-Roc ujrzy światło dzienne 23 sierpnia, a oficjalna prezentacja odbędzie się niewiele później, bo na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie. Koncern podgrzewa atmosferę, publikując kolejne materiały dotyczące T-Roca.

Na filmie opublikowanym w serwisie YouTube widać potwierdzenie wyposażenia nowego SUV-a w cyfrowe zegary, które - jak w innych modelach koncernu - są wyświetlane na kolorowym ekranie wielofunkcyjnym.

Zbudowany na platformie MQB Volkswagen T-Roc przejmie większość podzespołów z Golfa. Wiadomo też, że T-Roc będzie pierwszym modelem marki wyposażonym w 48-voltową instalację elektryczną układu mild hybrid.

Pod maskę trafią dobrze znane silniki z gamy TDI i TSI. Wśród nich nie powinno zabraknąć litrowej i 1,5-litrowej jednostki benzynowej z turbodoładowaniem.

REKLAMA

REKLAMA

Napęd w tym modelu standardowo trafia na przednią oś, ale za dopłatą będzie można zamówić napęd na cztery koła. Producent sugeruje, że kilka miesięcy po premierze możemy się spodziewać usportowionej wersji GTI.

Przewidywana jest również usportowiona odmiana sygnowana logo R. Miałaby otrzymać 2-litrowy silnik TSI z Golfa R, który generuje moc 310 KM i 400 Nm momentu obrotowego.

Volkswagen T-Roc do produkcji wejdzie jeszcze w tym miesiącu, a wytwarzany będzie w portugalskich zakładach w Palmeli. Pierwsze samochody trafią do klientów już w listopadzie tego roku.

REKLAMA