Volkswagen T-Roc - najmniejszy SUV w rodzinie

Volkswagen zaprezentował niedużego SUV-a, którego zapowiadał już od paru lat. T-Roc będzie rywalizować m.in. z Toyotą C-HR i Nissanem Juke.

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Volkswagen T-Roc to najmniejszy, czwarty SUV w ofercie Volkswagena – obok Tiguana, Touarega i modelu Atlas. Model jest pięciodrzwiowym hatchbackiem ze zwiększonym prześwitem, zbudowanym na platformie MQB.

Za stylistykę odpowiada zespół Klausa Bischoffa i trzeba przyznać, że projektanci wykonali kawał dobrej roboty. Wygląd nowego Volkswagena można określić mianem "awangardowy", czym T-Roc świetnie wpisuje się w panujące w tym segmencie trendy. Wystarczy popatrzeć na głównych rywali - C-HR czy Juke'a.

Volkswagen T-Roc ma 4234 mm długości, 1819 mm szerokości i 1573 mm wysokości. Ma dynamiczną sylwetkę, którą wzmacnia spory rozstaw osi, liczący 2603 mm oraz krótkie zwisy - przedni ma 831 mm, a tylny jedynie 800 mm.

Według zapewnień producenta, w kabinie T-Roca jest wystarczająco miejsca dla pięciu pasażerów. Na przednich fotelach siedzi się wysoko - przynajmniej 572 mm nad ziemią. Z tyłu, dla zapewnienia dobrej widoczności także pasażerom tylnej kanapy, siedzisko umieszczone jest nieco wyżej - 618 mm nad ziemią.

REKLAMA

Volkswagen T-Roc Materiały prasowe
Volkswagen T-Roc

Pod względem pojemności bagażnika T-Roc również oferuje jedne z najlepszych parametrów w klasie. Pojemność przestrzeni za tylną kanapą, liczona do górnej krawędzi oparcia, wynosi 445 litrów, a po złożeniu oparć wzrasta do 1290 litrów.

REKLAMA

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Wzorem większych modeli marki, także T-Roca będzie można wyposażyć w Active Info Display, czyli w zestaw wskaźników wyświetlanych na ekranie oraz w system multimedialny Composition Media z 8-calowym, pokrytym szkłem, ekranem dotykowym o wyglądzie tabletu.

REKLAMA

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Długa lista systemów asystujących, na której jest aż 13 pozycji, obejmuje między innymi:

  • system monitorowania przestrzeni przed autem Front Assist z funkcją rozpoznawania pieszych i automatycznym hamowaniem w mieście
  • aktywny układ Lane Assist
  • system automatycznego hamowania po kolizji
  • aktywny tempomat działający w zakresie prędkości od 0 do 210 km/h (dla modeli z przekładnią DSG) i od 30 do 210 km/h (dla modeli z przekładnią mechaniczną)
  • system rozpoznawania znaków drogowych
  • Traffic Jam Assist, czyli asystenta jazdy w korku

REKLAMA

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Podobnie jak większy Tiguan, T-Roc będzie oferowany wyłącznie z silnikami turbodoładowanymi - trzema benzynowymi i trzema wysokoprężnymi, które będą dostępne w trzech poziomach mocy: 115 KM, 150 KM i 190 KM.

REKLAMA

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Najsłabsze jednostki napędowe będą oferowane w połączeniu z napędem na przednie koła i z mechaniczną, 6-biegową przekładnią. W wypadku silników o mocy 150 KM chętni będą mogli wybrać napęd na przednie lub na cztery koła oraz 7-stopniową dwusprzęgłową przekładnię DSG.

REKLAMA

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Obydwie jednostki napędowe o mocy 190 KM standardowo występują w połączeniu z napędem na cztery koła 4MOTION i z 7-stopniową przekładnią DSG o dwóch sprzęgłach.

REKLAMA

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc

Przedsprzedaż nowego SUV-a Volkswagena rozpocznie się w Polsce na początku października.


REKLAMA