Volkswagen T6 oficjalnie zaprezentowany

Więcej komfortu, ulepszone silniki, nowe systemy bezpieczeństwa i nowoczesny design - to wszystko w najpopularniejszym dostawczaku Volkswagenie T6.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 129 642 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi van-4, skrzynia-2
SPRAWDŹ OFERTY

Poprzednika, czyli VW T5 kupiło w ciągu 12 lat prawie 2 mln nabywców. W sumie, przez 65 lat produkcji modelu T wyprodukowano 12 mln sztuk tego auta. Czy nowa "T6" powtórzy ten sukces?

REKLAMA

Z wyglądu nie zmieniło się wiele. Przemodelowano trochę grill, dodano nowe światła i dodatkowe wloty powietrza. Ale nie o to przecież chodzi w VW Transporterze. Na pierwszy rzut oka od razu widać, że to VW T6 i tu tkwi sedno sprawy. Samochód ma być nowocześniejszy, ale bez rewolucji, konserwatywni klienci takich aut za tym nie przepadają. A więc, charakterystyczne "pudełkowate" nadwozie zostało - i dobrze.

Większe zmiany zaszły wewnątrz. Kabina stała się bardziej przyjazna pasażerom. Nowy wygląd deski rozdzielczej z nowymi materiałami jest teraz bardziej "user friendly", na środek zawędrował duży 6,33-calowy dotykowy wyświetlacz, producent przewidział dwa rodzaje tablicy rozdzielczej – z otwartymi lub z zamykanymi schowkami oraz z dwoma rodzajami środkowej konsoli.

Auto będzie oferowane w trzech głównych wersjach: użytkowa (jako furgon, model z zabudową skrzyniową, z podwójną kabiną oraz kombi), prywatna (Multivan i Caravelle) oraz rekreacyjna California. Do tego dochodzą odmiany z jedną osią lub dwoma i robi się całkiem spore pole do manewru, a konkretnie aż 500 możliwości konfiguracji.

Volkswagen T6

W gamie jednostek też powiew świeżości. W sumie jest tam 6 silników. Popularny diesel 2.0 TDI montowany poprzednie, pod kątem 8o oferowany jest w czterech wariantach mocy: 84, 102, 150 i 204 KM. Dla mniej jeżdżących przewidziano dwa benzynowe 2.0 TSI o mocy 150 lub 204 KM. W zależności od wersji napęd przenoszony jest poprzez 5- lub 6-biegową manualną skrzynię lub 7-biegową DSG na przednie lub wszystkie koła 4MOTION. Wszystkie silniki spełniają normę Euro 6.

Spore zmiany zaszły w kwestii bezpieczeństwa. Opcjonalnie bądź standardowo, w zależności od wersji, dostępny będzie system Front Assist, który obserwuje otoczenie auta, a w razie potrzeby sam przyhamuje. W razie niebezpieczeństwa system zaalarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym lub wizualnym. Dostępny jest także aktywny tempomat ACC utrzymujący stałą odległość od pojazdu i hamujący w razie potrzeby.

Na koniec najlepsza informacja. VW T6 będzie kosztował mniej lub tyle samo, co odchodząca generacja. Cena podstawowego modelu wynosi 23 035 euro netto, a najtańszy Multivan kosztuje 29 952 euro brutto.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA