REKLAMA

Volkswagen Taigo – nowy SUV do kolekcji

Gama SUV-ów Volkswagena rozrasta się w takim tempie, że ciężko nadążyć. Oto bowiem do oferty dołączy niebawem kolejny, miejski crossover o nazwie Taigo.

Volkswagen Taigo fot. materiały prasowe
Volkswagen Taigo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Taigo – nowy crossover Volkswagena

Volkswagen zaprezentował właśnie pierwsze szkice nowego modelu, który oficjalnie zadebiutuje pod koniec tego roku, a w sprzedaży pojawi się na początku kolejnego. Nazywa się Taigo. Nie mylić z Taigun, który jest niewielkim SUV-em Volkswagena, oferowanym w Ameryce Południowej, ani też z Volkswagenem Tayron, który jest z kolei, oferowanym w Chinach, kompaktowym SUV-em. Nie mówiąc o Tiguanie, znanym u nas od lat. Zostawmy jednak nazewnictwo na boku. Co wiemy o nowym Taigo?

REKLAMA

Na razie niewiele, bo producent uraczył nas skąpą informacją i trzema szkicami, na których widać niedużego, zgrabnego SUV-a o sylwetce i wyglądzie typowym dla SUV-ów Volkswagena. Przez to może być łatwy do pomylenia – z przodu z modelami T-Cross lub T-Roc, a z tyłu z T-Crossem, bo tam mamy bardzo podobne lampy, z łączącą je świetlną listwą.

Volkswagen Taigofot. materiały prasowe
Volkswagen Taigo

Volkswagen T-Crossfot. materiały prasowe
Volkswagen T-Cross

Jak zapowiada producent, Volkswagen Taigo będzie wyposażony w wiele systemów asystujących oraz najnowsze rozwiązania z dziedziny łączności ze światem zewnętrznym, a w standardzie otrzyma m.in. reflektory LED i cyfrowe zegary. Do jego napędu natomiast posłużą benzynowe silniki TSI, co pokazuje, że mimo zapowiedzi powszechnej elektryfikacji i rychłego przejścia na napędy elektryczne w ogóle, producenci póki co wciąż stawiają na sprawdzone rozwiązania. Podobnie jest choćby w przypadku zapowiadanego przez Toyotę następcy modelu Aygo, który oprócz swojej nowoczesnej konstrukcji, pod maską będzie gościł zwykły silnik benzynowy, znany z obecnego Aygo.

Volkswagen Taigo, choć bazuje na modelu Nivus, oferowanym w Brazylii, na rynki europejskie będzie produkowany w zakładach w Pampelunie w Hiszpanii. SUV zadebiutuje latem, a sprzedaż modelu rozpocznie się pod koniec 2021 roku. Pierwsze samochody pojawią się w salonach w Polsce w I kwartale 2022 roku.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA