REKLAMA

Volkswagen Tarok – nowy pick-up

Na salonie samochodowym w Sao Paulo Volkswagen zaprezentował nowy model, którym jest pick-up o nazwie Tarok.

Volkswagen Tarok Concept Materiały prasowe
Volkswagen Tarok Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas Sao Paulo International Motor Show, odbywającego się w dniach 6-18 listopada, swoją światową premierę ma Volkswagen Tarok Concept. Choć producent w komunikacie prasowym nazywa go SUV-em, trudno oprzeć się wrażeniu, że patrzymy jednak na pick-upa. Być może wygodnego i wyposażonego jak SUV, ale jednak.

Zatem, ten pięciometrowy pick-up wyposażony jest w napęd na cztery koła i wyróżnia się dużym poziomem praktyczności. Ciekawym rozwiązaniem jest skrzynia ładunkowa, której długość można zwiększać zależnie od potrzeb – wystarczy w tym celu złożyć tylną ściankę czterodrzwiowej kabiny i gotowe.

W przypadku modelu Tarok – póki co przedstawionym w wersji Tarok Concept – główną wadą jest fakt, że samochód przeznaczony jest na rynki południowoamerykańskie. Producent zastrzega jednak, że duże zainteresowanie może sprawić, że trafi także m.in. do Europy.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Tarok Concept Materiały prasowe
Volkswagen Tarok Concept

Volkswagen Tarok jest przedstawiany jako nowoczesny, miejski pick-up. Być może dlatego wspomniano o nim, jako o SUV-ie. Oparty jest bowiem na platformie MQB Grupy Volkswagena, a stylistycznie nawiązuje do nowych SUV-ów marki. Zresztą nazwa Tarok mocno kojarzy się z nazwą SUV-a T-Roc, nieprawdaż?

Ważną cechą konstrukcyjną pięciomiejscowego pick-upa jest wspomniana wcześniej przedłużana skrzynia ładunkowa. Jej podłogę można wydłużyć nie tylko poprzez otwarcie tylnej burty, ale także dzięki wykorzystaniu nowo opracowanego mechanizmu, który umożliwia złożenie dolnej części tylnej ścianki kabiny pasażerskiej.

REKLAMA

Volkswagen Tarok Concept Materiały prasowe
Volkswagen Tarok Concept

Dzięki temu rozwiązaniu do przewozu ładunku można również wykorzystać tylną część kabiny, np. po to, żeby przetransportować szczególnie długie przedmioty. Stosownie do tych większych możliwości transportowych Taroka zwiększono też jego maksymalną ładowność, która wynosi jedną tonę.

Volkswagen Tarok ma być na wskroś nowoczesny. Mamy tu zatem wiele cyfrowych urządzeń. W środku w oczy rzuca się lakierowany w kolorze nadwozia panel zdobiący tablicę rozdzielczą na jej całej szerokości. Pokryty szkłem sprzęt multimedialny, cyfrowe urządzenia do obsługi klimatyzacji oraz cyfrowe wskaźniki (Active Info Display) zostały umieszczone na panelu w jednej osi i są głównymi elementami kokpitu.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Tarok Concept Materiały prasowe
Volkswagen Tarok Concept

Co znajdziemy pod maską? Tarok Concept został wyposażony w czterocylindrowy silnik TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 150 KM. W Brazylii jednostka ta, należąca do rodzaju TotalFlex-Fuel, może być zasilana zarówno etanolem (E100), jak i mieszanką benzyny z etanolem (E22). Silnik TSI współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną; Taroka wyposażono również w stały napęd na cztery koła 4MOTION.

Pewne jest, że w najbliższym czasie Volkswagen Tarok Concept w niemal niezmienionej wersji pojawi się na brazylijskim rynku jako model seryjny. Nowoczesny pick-up ma też powiększyć ofertę Volkswagena w innych krajach. Przyszły model seryjny, oprócz silnika TSI, będzie również wyposażany w 150-konnego turbodiesla 2.0 TDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Zobacz także: nowy Volkswagen T-Cross - premiera

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA