[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Volkswagen Tarok – nowy pick-up

Na salonie samochodowym w Sao Paulo Volkswagen zaprezentował nowy model, którym jest pick-up o nazwie Tarok.

Volkswagen Tarok Concept Volkswagen Tarok Concept

Podczas Sao Paulo International Motor Show, odbywającego się w dniach 6-18 listopada, swoją światową premierę ma Volkswagen Tarok Concept. Choć producent w komunikacie prasowym nazywa go SUV-em, trudno oprzeć się wrażeniu, że patrzymy jednak na pick-upa. Być może wygodnego i wyposażonego jak SUV, ale jednak.

Zatem, ten pięciometrowy pick-up wyposażony jest w napęd na cztery koła i wyróżnia się dużym poziomem praktyczności. Ciekawym rozwiązaniem jest skrzynia ładunkowa, której długość można zwiększać zależnie od potrzeb – wystarczy w tym celu złożyć tylną ściankę czterodrzwiowej kabiny i gotowe.

W przypadku modelu Tarok – póki co przedstawionym w wersji Tarok Concept – główną wadą jest fakt, że samochód przeznaczony jest na rynki południowoamerykańskie. Producent zastrzega jednak, że duże zainteresowanie może sprawić, że trafi także m.in. do Europy.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Tarok Concept Volkswagen Tarok Concept

Volkswagen Tarok jest przedstawiany jako nowoczesny, miejski pick-up. Być może dlatego wspomniano o nim, jako o SUV-ie. Oparty jest bowiem na platformie MQB Grupy Volkswagena, a stylistycznie nawiązuje do nowych SUV-ów marki. Zresztą nazwa Tarok mocno kojarzy się z nazwą SUV-a T-Roc, nieprawdaż?

Ważną cechą konstrukcyjną pięciomiejscowego pick-upa jest wspomniana wcześniej przedłużana skrzynia ładunkowa. Jej podłogę można wydłużyć nie tylko poprzez otwarcie tylnej burty, ale także dzięki wykorzystaniu nowo opracowanego mechanizmu, który umożliwia złożenie dolnej części tylnej ścianki kabiny pasażerskiej.

REKLAMA

Volkswagen Tarok Concept Volkswagen Tarok Concept

Dzięki temu rozwiązaniu do przewozu ładunku można również wykorzystać tylną część kabiny, np. po to, żeby przetransportować szczególnie długie przedmioty. Stosownie do tych większych możliwości transportowych Taroka zwiększono też jego maksymalną ładowność, która wynosi jedną tonę.

Volkswagen Tarok ma być na wskroś nowoczesny. Mamy tu zatem wiele cyfrowych urządzeń. W środku w oczy rzuca się lakierowany w kolorze nadwozia panel zdobiący tablicę rozdzielczą na jej całej szerokości. Pokryty szkłem sprzęt multimedialny, cyfrowe urządzenia do obsługi klimatyzacji oraz cyfrowe wskaźniki (Active Info Display) zostały umieszczone na panelu w jednej osi i są głównymi elementami kokpitu.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Tarok Concept Volkswagen Tarok Concept

Co znajdziemy pod maską? Tarok Concept został wyposażony w czterocylindrowy silnik TSI o pojemności 1,4 litra i mocy 150 KM. W Brazylii jednostka ta, należąca do rodzaju TotalFlex-Fuel, może być zasilana zarówno etanolem (E100), jak i mieszanką benzyny z etanolem (E22). Silnik TSI współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną; Taroka wyposażono również w stały napęd na cztery koła 4MOTION.

Pewne jest, że w najbliższym czasie Volkswagen Tarok Concept w niemal niezmienionej wersji pojawi się na brazylijskim rynku jako model seryjny. Nowoczesny pick-up ma też powiększyć ofertę Volkswagena w innych krajach. Przyszły model seryjny, oprócz silnika TSI, będzie również wyposażany w 150-konnego turbodiesla 2.0 TDI z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Zobacz także: nowy Volkswagen T-Cross - premiera

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 790 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij